WYPOSAŻONA PRACOWNIA DOKUMENTACJI TECHNICZNEJ

W środę, 5 marca 2014 r. odbyło się uroczyste otwarcie pracowni dokumentacji technicznej w sali nr 18. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński, dyrektor Zespołu Małgorzata Beczek oraz opiekun pracowni Adam Trześkowski.

Nowoczesna pracownia została wyposażona w 30 stanowisk do pracy z komputerami, na których zainstalowano najnowsze oprogramowanie niezbędne do kształcenia zgodnego z podstawa programową i nieodzownego do funkcjonowania na trudnym i wymagającym rynku pracy. Oprogramowanie to składa się z programów: AutoCAD – używany m.in. do tworzenia dokumentacji projektowej, Norma PRO – podstawowe oprogramowanie każdego kosztorysanta, WinKalk, C-Geo, Mikromap – programy niezbędne do pełnej obsługi geodezyjnej.  Pracownia została wyposażona w tablicę interaktywną i wizualizer – stojącą cyfrową kamerę do rzeczywistego pokazywania rysunków, materiałów budowlanych i innych rzeczy potrzebnych do pracy na zajęciach. Z tej pierwszej w Zespole nowoczesnej pracowni dokumentacji technicznej korzystają uczniowie klas technikum drogowego, budowlanego i geodezyjnego.

Podczas uroczystości Starosta Antoni Jan Tarczyński wręczył przedstawicielom młodzieży technikum tytuł „Srebrna Szkoła 2014”. Ten srebrny certyfikat nasza Szkoła otrzymała drugi rok z rzędu. Starosta wręczając nagrodę podkreślił sukcesy technikum drogowego, które znalazło się w rankingu „Perspektywy 2014” na 7 miejscu w kraju.