MAM HAKA NA RAKA

W miesiącach styczniu i lutym nasza szkoła realizowała ogólnopolski program pt. Mam Haka Na Raka. Celem programu jest przełamanie tabu związanego z chorobami nowotworowymi. W tym roku dotyczył on chłoniaków.

W ramach akcji nasza szkoła przeprowadziła liczne działania, m.in.

• Prelekcje w klasach „Profilaktyka, rozpoznanie i leczenie chłoniaków”
  • Zachęcanie lokalnej społeczności do wykonywania badań profilaktycznych
  • Kiermasz ciast i zbiórka puszek aluminiowych, z których dochód zostanie przekazany 8 letniej Weronice, która przeszła chorobę nowotworową, a dziś zmaga się ze skutkami radioterapii i chemioterapii. Obecnie Weronika jest w 2 klasie podstawówki i ma indywidualny tok nauczania.
  • Zbieranie podpisów pod deklaracją „Zachęcę jedną osobę do wykonywania badań profilaktycznych”
  • Ulotki informacyjne o chłoniakach
  • Przeprowadzenie ankiety „Co wiesz o chłoniakach ?”

W tę akcję szczególnie zaangażowały się: Aleksandra Paderewska – lider zespołu, Alicja Walkowska, Paulina Księżopolska, Klaudia Bocian, Paulina Wójcik i Marta Kiełbasa pod opieką p. Wioletty Kucińskiej.

Serdecznie dziękujemy wielu osobom, które włączyły się w przygotowanie kiermaszu ciast.

Zachęcamy do odwiedzania naszej strony na Facebooku  https://www.facebook.com/budulsheroes

wszystkie zdjęcia możecie zobaczyć TUTAJ