SUKCES SZKOLNYCH STOLARZY

Michał Wysocki i Damian Cudny zakwalifikowali się do Finału Centralnego XLIII Edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” zajmując  pierwsze i drugie miejsce (na sześć miejsc w finale).

W dniu 11 stycznia 2014r. w CKZiU w Mińsku Mazowieckim odbyły się Eliminacje okręgowe XLIII Edycji Turnieju Budowlanego ,,Złota Kielnia”.

W turnieju wzięli udział uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim.

Do konkursu przystąpili:

W zawodzie  monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie,  w zakresie kwalifikacji:

B.6. wykonywanie robót malarsko-tapeciarskich -  uczeń klasy IIIt - MARCIN ZAWADA

B.7. wykonywanie robót posadzkarsko- okładzinowych - uczniowie klasy IIIt  -  WOJCIECH PIEKUT i MICHAŁ SOBOCIŃSKI.

W zawodzie  monter instalacji i urządzeń sanitarnych - uczniowie klasy IIIm - MATEUSZ PERZANOWSKI i BARTOSZ OSIŃSKI.

W zawodzie stolarz uczniowie z klas  IIIs -  MICHAŁ WYSOCKI i IIs - DAMIAN CUDNY.

Celem turnieju jest podnoszenie poziomu wiedzy budowlanej i doskonalenie umiejętności praktycznych w zawodzie. Tematyka turnieju obejmowała wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne w danym zawodzie oraz wiedzę z podstaw przedsiębiorczości. Uczniowie rozwiązywali test  z wiedzy zawodowej, test z podstaw przedsiębiorczości i zadanie praktyczne.

Udział w eliminacjach okręgowych zakończył się sukcesem dwóch stolarzy, MICHAŁA WYSOCKIEGO i DAMIANA CUDNEGO, którzy zakwalifikowali się do Finału Centralnego XLIII Edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” zajmując  pierwsze i drugie miejsce (na sześć miejsc w finale).

Pozostali uczniowie reprezentujący naszą szkołę w zestawieniu ogólnopolskim wypadli bardzo dobrze zajmując lokaty:

Sobociński Michał- 8 miejsce (2 punkty zabrakło do finału centralnego)

Osiński Bartosz- 14 miejsce,

Perzanowski Mateusz- 31 miejsce,

Piekut Wojciech- 46 miejsce,

Zawada Marcin- 61 miejsce.

Eliminacje okręgowe były przeprowadzane pod nadzorem Komitetu Głównego Turnieju Budowlanego Złota Kielnia równocześnie  w sześciu okręgach. Poza Mińskiem Mazowieckim podobne zawody odbywały się w Lublinie, Gliwicach, Poznaniu, Toruniu i Kędzierzynie Koźlu. W całej Polsce do eliminacji okręgowych przystąpiło 392 uczniów z 87 szkół.

Finał centralny XLIII Edycji Turnieju Budowlanego „ Złota Kielnia” odbędzie się w dniach 11-14.03.2014r. w Poznaniu.

W oczekiwaniu na losowanie miejsca:

Losowanie szczęśliwego (najszczęśliwszego, jak się okazało potem) miejsca….

Numer 18 też przynosi szczęście…..