Wycieczka do rozgłośni radiowej i nie tylko ...

Dnia 23 stycznia 2014 roku uczniowie klas I WA i I PP wraz z p.Lidią Świć i p. Mariuszem Piórkowskim odwiedzili siedzibę rozgłośni Katolickiego Radia Podlasie w Siedlcach. Poznali specyfikę pracy dziennikarza radiowego, zobaczyli dźwiękoszczelne studio nagrań i nowoczesny sprzęt. Udało im się nagrać ciekawą audycję, która jednak nie została wyemitowana na żywo z powodu złej jakości dźwięku - w tle słychać było śmiech, podpowiedzi i wesołe komentarze klasy.Spotkanie z dziennikarzami radiowymi wszystkim bardzo się podobało, a zdjęcia naszej młodzieży wraz z informacją o wizycie zostały opublikowane na stronie internetowej Radia Podlasie. LINK

Oprócz studia radiowego młodzież zobaczyła też spektakl teatralny "Iwona księżniczka Burgunda" i spotkała się z odtwórcą głównej roli panem Waldemarem Obłozą, który jest przyjacielem naszej Szkoły. Bogaty program wycieczki zakładał również oglądanie muzealnych zbiorów. Dyrektor Muzeum Regionalnego p. Sławomir Kordaczuk opowiedział uczniom o projektowanej wystawie pocisków rakietowych V 2 z okresu II wojny światowej. Te kwestie bardzo zaciekawiły klasę wojskową. Klasa I B, która również uczestniczyła w wycieczce, wraz z p. Małgorzatą Szubą i p. Joanną Bystrzyńską zwiedzała Muzeum Diecezjalne. Młodzież była zafascynowana bogactwem sztuki i kultury średniowiecza. W świat tajemnic tej epoki wprowadziła grupę p. Dorota Pikuła - kustosz z charyzmą. Pełni wrażeń i bogatsi o doświadczenia bezpośredniego kontaktu z kulturą, sztuką i pasjonatami - muzealnikami, aktorami i dziennikarzami, uczniowie dzielili się spostrzeżeniami i wiedzą w drodze powrotnej.
Bo podróże kształcą.

Wszystkie Zdjęcia z wycieczki możece zobaczyć TUTAJ