WARSZTATY TEATRALNE

„Życie to nie teatr…” pisał Edward Stachura, ale w nasze uczniowskie życie teatr wpisał się kolorową czcionką.
10 grudnia przybył do naszej szkoły pan Waldemar Obłoza, aktor znany nam z roli Romana Hoffera w serialu „Na Wspólnej” czy Romana Kurskiego w serialu „Miodowe lata”. Artysta poprowadził warsztaty teatralne, które pomogły nam poznać i zrozumieć teatr oraz emocje towarzyszące grze na scenie. W spotkaniu uczestniczyli  uczniowie z klas: I B, I PP, I WA, III A i III geo.

Pozytywna energia i witalne zaangażowanie pana Waldemara Obłozy oraz jego żywa gestykulacja sprawiły, że nikt się nie nudził. Przeciwnie, przez 3 godziny sala brzmiała śmiechem i brawami. Poznaliśmy dzieje przedstawień teatralnych od starożytności po współczesność. Koleżanki i koledzy wcielali się w kolejne role, by  pod kierunkiem pana Waldemara Obłozy i według jego obrazowych wskazówek  ukazać dynamikę i dramat postaci: Odyseusza i Penelopy, średniowiecznych świętych i grzesznic  czy Romea i Julii. Wszyscy świetnie się bawili i dużo nauczyli. Obcowanie z żywą sztuką bardzo się podobało uczestnikom warsztatów.
Foto-relacja  pokazuje  emocje towarzyszące grze aktorskiej naszych utalentowanych koleżanek i kolegów – być może przyszłych artystów scen polskich. Wszak życie to teatr, a my gramy w nim niepowtarzalne role.
Spotkanie odbyło się dzięki współpracy pani Lidii Świć z Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. W planach mamy organizację warsztatów dziennikarskich, plastycznych i pisarskich. Niech żyje sztuka!

ZDJĘCIA!!!