Ziemia nie należy do człowieka, Człowiek należy do Ziemi

Ochrona środowiska jest bardzo ważna. Rok w rok niezmiernie bogata przyroda staje się uboższa. Niektóre gatunki roślin i zwierząt możemy dzisiaj podziwiać już tylko na obrazkach. Ważnym elementem ochrony środowiska i przyrody jest właściwa świadomość i postawa ekologiczna a zwłaszcza młodzieży.

Zgodnie z tym przesłaniem w ZS nr 1 w dniu 6 grudnia 2013 roku zorganizowano apel ekologiczny. Głównym celem spotkania było wybranie najpopularniejszej szkolnej piosenki ekologicznej. Specjalnym gościem spotkania był Pan Dawid Matwiej – absolwent naszej szkoły i wielki miłośnik ptaków. Pan Dawid poprowadził wykład o Bocianie białym i innych ptakach. Ostatnią częścią apelu był występ naszych uczniów. Uczniowie klas 2A, 2 inf i 3 inf przygotowali scenkę kabaretową pt „W sklepie zoologicznym”. W przeglądzie piosenki zaśpiewano trzy utwory: „Pięknie żyć” w wykonaniu Natalii Kubowiak z IIA i Karoliny Żołądek z IPP, „Nie odnajdą ptaki gniazd” zaśpiewała Klaudia Gawryś z IPP oraz „Ziemia naszym domem jest” w wykonaniu Natalii Kubowiak z IIA.

Najpopularniejszą piosenką ekologiczną została piosenka pod tytułem „Pięknie żyć”.