Zespół Szkół nr 1
im. Kazimierza Wielkiego
w Mińsku Mazowieckim


 

 

 

 

DigiGirlz - nowe pokolenie kobiet w sektorze IT

15 listopada 2013 roku uczennice z klas I, II i III informatycznej razem z panem Mirosławem Pają udały się na jednodniową imprezę w polskiej siedzibie Microsoft. Spotkanie zorganizowane przez firmę miało na celu zachęcenie dziewcząt z województwa mazowieckiego do korzystania z atrakcyjnych możliwości zawodowych oferowanych przez sektor IT w ramach polskiej edycji DigiGirlz

Spotkanie otworzył dyrektor personalny polskiego oddziału Microsoft Andrzej Barczyk, który następnie oddał głos Sue Bevington - wiceprezes Microsoft Corporation ds. zasobów ludzkich

W siedzibie firmy, uczennice przywitał także Ronald Binkofski – dyrektor generalny polskiego oddziału MicrosoftJako gość specjalny przemówiła również Kamila Sidor – CEO Geek Girls Carrots – założycielka społeczności, której celem jest promowanie kobiet w IT. W dalszej części spotkania Katarzyna Tokarz – szefowa rekrutacji w polskim oddziale Microsoft wraz z uczestniczką programu absolwenckiego MACH – Barbarą Ferneza – przeprowadziła dyskusję na temat „Jak budować swoją przyszłość”.

Następnie Stefania Tempłowicz – finalistka światowego konkursu Microsoft Imagine Cup 2013 zaprezentowała projekt swojej drużyny, który wygrał krajowe finały i opowiedziała, w jaki sposób jest on dalej rozwijany.

Na koniec odbyła się prezentacja nowych technologii, takich jak urządzenia dotykowe z systemem Windows 8.1, poprowadzona przez ewangelistów Microsoft – Sylwię Ptaszek-Pydyn i Rafała Czupryńskiego. Po spotkaniu wszystkie uczennice dostały upominki.

Opracowała uczennica klasy 1 inf: Patrycja Klimkowska

Copyright by Zespół Szkół Nr 1 Mińsk Mazowiecki - 2011. | Polityka prywatności | Powered by animativ

Inspektor Ochrony Danych Osobowych:

iod@zs1mm.edu.pl

KARDA KIEROWNICZA

Dyrektor - Małgorzata Beczek
Wicedyrektor - Elżbieta Parol
Wicedyrektor - Paweł Domagała
Wicedyrektor - Wojciech Jackowski
Kierownik internatu - Jolanta Binkowska

KONTAKT
Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego

ul. Budowlana 4
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel: 25 758 25 64
fax: 25 758 36 17