TECHNIKUM ROKU 2013

Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej wyróżniło naszą szkołę srebrnym certyfikatem „Technikum roku 2013". W kategorii technikum godło takie powędrowało tylko do 8 szkół z Polski. Certyfikat odebrała dyrektor Małgorzata Beczek, aby na uroczystym apelu w szkole przekazać go wicedyrektorowi ds. technikum Tadeuszowi Urbanowiczowi i grupie uczniów technikum - reprezentantom wszystkich zwodów kształconych w szkole.

Podczas uroczystego spotkania w Warszawie wręczono dwa rodzaje certyfikatów: srebrny – szkołom nagradzanym drugi rok z rzędu oraz miedziany - placówkom, które znalazły się w gronie laureatów poraz pierwszy.

Konkurs miał na celu nagrodzenie instytucji edukacyjnych, które spełniają najwyższe standardy w zakresie oferowanych programów nauczania i opieki, realizowanych w atmosferze przyjaznej i otwartej na potrzeby podopiecznych uczniów i studentów.

Szkoły nominowane do tytułu zostały zweryfikowane i ocenione przez niezależną Kapitułę Konkursu z uwzględnieniem takich aspektów ich działalności, jak:

• jakość kształcenia - mierzalna wynikami uczniów i absolwentów,
  • bogactwo i różnorodność oferty programowej,
  • doświadczenie i kompetencje kadry dydaktycznej,
  • poziom merytoryczny i dydaktyczny realizowanych autorskich programówedukacyjnych,
  • prestiż oraz dynamika rozwoju,
  • warunki i wyposażenie placówki sprzyjające nauce i opiece,
  • adekwatność oferty edukacyjnej do potrzeb rynku pracy.

Organizatorem konkursu jest Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej, instytucja wspierająca podmioty edukacyjne i gospodarcze w rozwoju poprzez promocję ich działań na rynku ogólnopolskim.