WIZYTA Z ANGLII

7 sierpnia 2013 r gościliśmy z Anglii z Newcastle, Gary'ego i Allison – dyrektorów Sunderland College i South Tyneside College, którzy odwiedzili naszą szkołę na zaproszenie Pani Dyrektor i nauczycieli. Z racji zbliżonych kierunków kształcenia jest to zapowiedź kolejnej wymiany międzynarodowej naszych uczniów, tym razem technikum i szkoły zasadniczej. Spotkanie zorganizowano we współpracy z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży.

Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz: wicestarosta powiatu, p.Krzysztof Płochocki, naczelnik Wydziału Oświaty i Promocji- p.Emilia Piotrkowicz oraz wicedyrektor d/s kształcenia praktycznego CKZiU - p.Kazimierz Skibowski. W czasie spotkania mieliśmy okazje osobiście porozmawiać z gośćmi o systemie szkolnictwa zawodowego w Wielkiej Brytanii, wymienić się doświadczeniami oraz przedstawić szkolnictwo zawodowe w naszej szkole. Nauczyciele zaprezentowali gościom pracownie  do kształcenia w różnych zawodach oraz wszyscy zwiedziliśmy pracownie CKZiU. Po obejrzeniu szkoły goście udali się na spotkania z pracodawcami, którzy współpracują ze szkołą od wielu lat.

Zdjęcia z wizyty