Pierwszy Szkolny Konkurs Wiedzy Technicznej w Zasadniczej Szkole Zawodowej

W piątek 7 czerwca przedstawiciele ośmiu klas z Zasadniczej Szkoły Zawodowej stawili czoła nieznanemu w Pierwszym Konkursie Wiedzy Technicznej w ZSZ.

W Zasadniczej Szkole Zawodowej  w ZS nr 1 im. Kazimierza Wielkiego  po raz pierwszy przeprowadzono konkurs wiedzy technicznej. Do konkursu przystąpili wszyscy uczniowie klas pierwszych i drugich. Po rozwiązaniu testu składającego się z trzydziestu zadań z dotyczących historii techniki  i pojęć technicznych  z każdej klasy wyłoniono trzech reprezentantów.

7 czerwca w szkolnej auli  pod bacznym okiem kolegów z klasy finaliści rozwiązywali  zadania konkursowe. Ustalali ile waży cegła, jak daleko pojedzie samochód na pełnym baku oraz wykazali się sprawnością manualną w … przyszywaniu guzików.

Z zadaniami  konkursowymi najlepiej poradzili sobie  uczniowie z klasy II f :  Karolina Antosiewicz, Bartłomiej Wąsowski,  Agnieszka Piotrak .

Drugie miejsce dla klasy It wywalczyli  Patryk Mróz, Karol Paudyna, Damian Wocial.

Trzecie miejsce przypadło klasie IIm/s : Michał Wysocki, Mateusz Bartosiak, Mateusz Majchrzyk.