Zespół Szkół nr 1
im. Kazimierza Wielkiego
w Mińsku Mazowieckim


 

 

 

 

Udział stolarzy z ZSZ w II Targach Budownictwa w Mińsku Mazowieckim

17 marca 2013 roku na terenie Zespołu Szkół nr 1 odbyły się II Targi Budownictwa w Mińsku Mazowieckim. W oprawie przedsięwzięcia uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, bardzo aktywni byli stolarze z Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Gości przybyłych na II Targi Budownictwa w Mińsku Mazowieckim stolarze witali zaproszeniem do konkursu z nagrodami. Pytania były trudne (?), np. trzeba było wymienić nazwy pięciu drzew iglastych. Uczestnicy konkursu sami wybierali nagrody. Powodzeniem cieszyły się miary zwijane, miniaturowe klucze płaskie, wiertła do drewna, pilniki, pędzle, ołówki. Komisja konkursowa wspierała w udzielaniu prawidłowych odpowiedzi, a w razie niepowodzenia proponowała nagrody pocieszenia. Goście rozpoczynali zwiedzanie wystawy w przyjemnych nastrojach.

                Na scenie głównej uczniowie klasy IIm/s Zasadniczej Szkoły Zawodowej pokonując stres przed zgromadzoną publicznością, panią Dyrektor Małgorzatą Beczek oraz krytycznym okiem i słowem darzącą nauczycielką zawodu - Haliną Nowak, w prowizorycznych warunkach zmontowali dwa meble. Michał Wysocki i Michał Woźniak przy pomocy słownej i czynnej Karola Przasnka złożyli wysoki regał z siedmioma półkami. Praca nie trwała długo, kilkanaście minut. Zanim została ukończona zgromadzeni na targach goście już przystępowali do konkursu. Zwycięzca w konkursie otrzymał mebel na własność. Pytania konkursowe raczej nie sprawiły trudności. Uczestnicy wiedzieli, że najstarszy budynek mieszkalny z drewna liczący 700 lat znajduje się w Szwajcarii, znali imię chłopca wystruganego z drewna - Pinokia, wiedzieli, że bobry, podobnie jak ludzie, budują domy z drewna. Najszybciej trafnych odpowiedzi udzielił pan Krzysztof z Siedlec i to on zabrał regał. Druga ekipa - Michał Biernacki i Michał Paderewski złożyli szafkę z półką i drzwiczkami. Przebieg prac komentował Karol Przasnek. Ten mebel również został przekazany publiczności. Trzy dziewczęta Marta, Ola i Karolina, uczennice ZS nr 1, zamieszkujące wspólnie pokój w internacie przy szkole stanęły do konkursu, dzielnie walczyły i wygrały szafkę. Pytania były chyba trudniejsze , bo trzeba było wiedzieć, że uchwyt mocuje się do czoła szuflady, a najstarszym drzewem rosnącym w Polsce nie jest dąb Bartek, a cis z Henrykowa Lubańskiego na Dolnym Śląsku liczący ponad 1200 lat. Na zakończenie młodzi stolarze z należnym pietyzmem zanieśli dopiero co zmontowaną szafkę do pokoju dziewcząt. 

Copyright by Zespół Szkół Nr 1 Mińsk Mazowiecki - 2011. | Polityka prywatności | Powered by animativ

Inspektor Ochrony Danych Osobowych:

iod@zs1mm.edu.pl

KARDA KIEROWNICZA

Dyrektor - Małgorzata Beczek
Wicedyrektor - Elżbieta Parol
Wicedyrektor - Paweł Domagała
Wicedyrektor - Wojciech Jackowski
Kierownik internatu - Jolanta Binkowska

KONTAKT
Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego

ul. Budowlana 4
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel: 25 758 25 64
fax: 25 758 36 17