Zespół Szkół nr 1
im. Kazimierza Wielkiego
w Mińsku Mazowieckim


 

 

 

 

Nasz uczeń - stolarz uczestniczył w Ogólnopolskim Konkursie ?Sprawny w zawodzie - Stolarz" w Oświęcimiu.

Uczeń klasy stolarskiej (IIm/s) Zasadniczej Szkoły Zawodowej MATEUSZ BARTOSIAK  wziął udział w Ogólnopolskim  Konkursie „Sprawny w zawodzie - Stolarz". 

Konkurs odbył się 07 marca 2013 roku w ZSZ Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu. O tytuł najsprawniejszego w zawodzie rywalizowali uczniowie z różnych stron kraju z Białegostoku, Szczecina, Tarnowa i szkół z województw małopolskiego i śląskiego, łącznie startowało 43 uczniów.  Konkurs składał się z dwóch etapów: teoretycznego i praktycznego.

 

W części teoretycznej uczniowie rozwiązywali test składający się z 40 zadań. W części praktycznej uczestnicy mieli za zadanie wykonać za pomocą obróbki ręcznej element z drewna litego zgodnie z otrzymanym rysunkiem oraz wykazać się umiejętnościami posługiwania się elektronarzędziami do obróbki drewna. Ponadto  musieli wykazać się znajomością gatunków drewna, rodzajów narzędzi, rodzajów obróbki i materiałów lub typów konstrukcji.

Organizatorzy zapewnili szczególnie sympatyczną atmosferę - uczestników powitała orkiestra szkolna pod batutą ks. Dyrektora ZSZ Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu - Zenona Latawca. Na uroczystości rozpoczęcia obecni byli przedstawiciele najwyższych władz województwa małopolskiego i Oświęcimia. Patronat Honorowy nad tym wydarzeniem objął Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego, dr Mirosław Karapyta – Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Aleksander Palczewski - Małopolski Kurator Oświaty. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i wiele przydatnych drobiazgów. Zostały nawiązane kontakty pomiędzy uczestnikami tego przedsięwzięcia. Chociaż nie zdobyliśmy punktowanego miejsca, to - jak podkreślali organizatorzy - uczniowie, którzy przybyli na konkurs są najlepszymi z najlepszych adeptów sztuki stolarskiej w kraju.  Organizatorom udało się wytworzyć atmosferę fachowości i prestiżu zawodowego

Do konkursu ucznia przygotowali nauczyciele:
do części teoretycznej - mgr inż. Halina Nowak

do części praktycznej -  inż. Kazimierz Skibowski i Andrzej Bukowiński 

Copyright by Zespół Szkół Nr 1 Mińsk Mazowiecki - 2011. | Polityka prywatności | Powered by animativ

Inspektor Ochrony Danych Osobowych:

iod@zs1mm.edu.pl

KARDA KIEROWNICZA

Dyrektor - Małgorzata Beczek
Wicedyrektor - Elżbieta Parol
Wicedyrektor - Paweł Domagała
Wicedyrektor - Wojciech Jackowski
Kierownik internatu - Jolanta Binkowska

KONTAKT
Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego

ul. Budowlana 4
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel: 25 758 25 64
fax: 25 758 36 17