WALENTYNKI W ZS NR 1

Z okazji Dnia Świętego Walentego w Zespole Szkół Nr 1 im. Kazimierza Wielkiego odbyły się: kiermasz kartek walentynkowych oraz akcja „Kup ciasta i pierniki na rzecz dzieci z Afryki” .

Kartki będące przedmiotem kiermaszu zostały własnoręcznie wykonane przez uczniów szkoły, a dochód z ich sprzedaży przeznaczono na cele charytatywne. Każda z osób, która zakupiła „walentynkę” mogła ją wysłać swojej sympatii szkolną pocztą walentynkową.

Smakołyki na akcję „Kup ciasta i pierniki na rzecz dzieci z Afryki” zostały przygotowane przez klasy: I LO „W” , I LO A, I LO B, II LO B, a samą ich sprzedażą zajęły się uczennice klasy I LO „W”.

Podczas akcji udało się zebrać 190,00 zł. Dochód ten zostanie przeznaczony na wsparcie finansowe (opłata nauki, zakup wyżywienia, odzieży i lekarstw) dla sierot z Konga i Rwandy.