Podsumowanie sportowego roku szkolnego 2011/2012

Dnia 26 listopada 2012 r. w Starostwie Powiatowym w Mińsku Mazowieckim. został podsumowany sportowy sezon 2011/2012 w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych.

Spotkanie podsumowującą rok sportowy otworzył Prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego Józef Tkaczyk, któremu w organizacji spotkania pomagali członkowie Zarządu Związku: Krzysztof Bartnicki, Robert Stelmach, Jacek Rudzki i Grzegorz Cyran.

Po raz kolejny bezkonkurencyjna była nasza szkoła zajmując I miejsce w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych dziewcząt i chłopców w Powiecie Mińskim.

Wyniki współzawodnictwa sportowego szkół ponadgimnazjalnych w Powiecie Mińskim za rok szkolny 2011/2012 kształtują się następująco:

•  w kategorii dziewcząt:

I miejsce - Zespół Szkół Nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim,
II miejsce - Zespół Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim,
III miejsce - Liceum Ogólnokształcące im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim,

•  w kategorii chłopców:

I miejsce - Zespół Szkół Nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim,
II miejsce - Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim,
III miejsce - Zespół Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim.

klasyfikacji regionalnej w regionie siedleckim  nasza szkoła uplasowała się na szóstym miejscu w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Puchary i dyplomy zwycięzcom klasyfikacji powiatowej i regionalnej wręczał: Dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Mirosław Krusiewicz, Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński, Wicestarosta Krzysztof Płochocki, Zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty i Promocji Starostwa Powiatowego Urszula Soroka, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim Robert Smuga.

Puchary odebrała pani dyrektor Małgorzata Beczek.

Za pracę szkoleniową z dziećmi i młodzieżą oraz za działalność w Powiatowym Szkolnym Związku Sportowym zostali wyróżnieni nauczyciele Ewa Mikucewicz i Robert Stelmach.

Na sukces szkoły wpłynęły następujące wyniki z poszczególnych dyscyplin:

•  I miejsca –   w kategorii dziewcząt
    • Indywidualne Biegi Przełajowe
    • Sztafetowe Biegi Przełajowe
    • Piłka Koszykowa
    • Lekka atletyka
  •   I miejsca – w kategorii chłopców
    • Indywidualne Biegi Przełajowe
    • Tenis Stołowy
    • Lekka atletyka

II miejsca -     w kategorii dziewcząt

• Piłka Halowa
    • Tenis Stołowy
  •  II miejsca -   w kategorii chłopców
    • Sztafetowe Biegi Przełajowe
    • Szóstki Piłkarskie
    • Pływanie

III miejsca -   w kategorii dziewcząt

• Piłka siatkowa

oraz pozostałe dyscypliny: pływanie dziewcząt, piłka koszykowa chłopców, piłka siatkowa chłopców.

Nauczyciele wychowania fizycznego: Ewa Mikucewicz, Bożena Niemyjska, Katarzyna Żywicka, Robert Stelmach, Arkadiusz Sołowiej, Janusz Puchalski, Adam Kamela, Jacek Łuniewski składają podziękowania dla uczniów, którzy reprezentowali ZS nr1   im. Kazimierza Wielkiego w roku szkolnym 2011/2012 osiągając tak wysokie wyniki w sporcie.