OTWARCIE ORLIKA

W dniu 5 grudnia 2012 r. o godzinie 11.00 w Zespole Szkół Nr 1 im. Kazimierza Wielkiego odbyło się uroczyste otwarcie obiektu sportowego „Orlik”.

Uroczystość rozpoczęła się na placu przed nowo wybudowanym boiskiem. Na wstępie Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 – p. Małgorzata Beczek ciepło powitała wszystkich zgromadzonych i wyrażając radość z zakończonej sukcesem inwestycji posłużyła się metaforą porównującą budowę Orlika z kwiatem wyrastającym z piasku i trawy, po czym podziękowała Radnym Powiatu Mińskiego za działania na rzecz młodzieży i zaprosiła do uroczystego przecięcia wstęgi, w którym uczestniczyli: Dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie i  przewodniczący Rady Powiatu – p. Mirosław Krusiewicz, Mazowiecki Wicekurator Oświaty – p. Mariusz Dobijański, Starosta  Miński – p. Antoni Jan Tarczyński, Naczelnik Wydziału Inwestycji Starostwa Powiatowego – p. Wincenty Bartnicki, Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 – p. Małgorzata Beczek oraz przedstawiciel społeczności szkolnej – p. Jacek Łuniewski.

Bezpośrednio po otwarciu boiska odbyło się jego poświęcenie, czego dokonał ksiądz Cezary Winiarek, oraz „pierwsze użycie” – w postaci prawie 100 % celnych strzałów w bramkę Starosty Mińskiego, Dyrektora Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty.

Dalsza część uroczystości, mająca miejsce na sali gimnastycznej, cieszyła oczy i rozweselała serca obecnych programem z różnych dyscyplin sportowych, w tym min. pokazem piłki nożnej
i koszykowej, prezentacją sztuk walki, pokazem fitness i występem grupy cheerleaderek.

Po zakończeniu pokazów sportowych goście przenieśli się do auli w budynku głównym Szkoły, aby zostać przywitanym żartobliwym pokazem slajdów prezentującym budowę boiska Orlik w formie skrótu sportowego z komentarzem godnym najpopularniejszych komentatorów meczy piłki nożnej. Po dostarczeniu obecnym dozy dobrego humoru gospodyni wydarzenia jeszcze raz powitała obecnych i oddała głos zgromadzonym. W pierwszej kolejności wystąpiła Wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. Kazimierza Wielkiego – p. Elżbieta Parol odczytując list Minister Edukacji Narodowej – p. Krystyny Szumilas wyrażający gratulacje dla pomyślnego sfinalizowania tak ważnej inwestycji. Przyłączając  się do gratulacji i wręczając symboliczne upominki głos zabrali także: Starosta Miński – p. Antoni Jan Tarczyński, Dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie i  przewodniczący Rady Powiatu – p. Mirosław Krusiewicz, Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki – p. Marcin Tomasz Jakubowski, Mazowiecki Wicekurator Oświaty – p. Mariusz Dobijański, Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki – p. Antoni Janusz Piechoski, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – p. Robert Smuga oraz przedstawiciele szkół podstawowych i gimnazjalnych: Dyrektor  Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Józefa Wybickiego
– p. Ewa Szczerba z Dyrektorem Gimnazjum Miejskiego Nr 3 im. Janusza Kusocińskiego
– p. Mirosławem Samociuk.

Dobrym akcentem kończącym uroczystości otwarcia obiektu sportowego „Orlik” były występy szkolnych zespołów muzycznych i tanecznych.

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 dziękuje wszystkim licznie przybyłym gościom za przyjęcie zaproszenia, uczniom za wspaniałą część sportową, artystyczno – muzyczną i kulinarną oraz pracownikom kuchni na czele z p. Z. Dróżdż, p. M. Jastrzębskiej i obsłudze, administracji i nauczycielom, a szczególnie p. J. Binkowskiej, nauczycielom wychowania fizycznego z przewodniczącą p. E. Mikucewicz na czele i prowadzącym p. J. Łuniewskim, p. J. Piskorz i p. M. Dumicz, p. A Martyniak i p. D. Chodorskiej oraz wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej uroczystości.