Druga edycja Konkursu Informatycznego T.I.K.? - TAK!

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej gry i zabawy w ramach 2 edycji naszego konkursu.

II Ogólnopolski Konkurs Informatyczny „TIK?-TAK!” dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych jest organizowany przez Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Celem Konkursu jest rozwijanie zainteresowań informatycznych i przygotowanie młodzieży do funkcjonowania w zinformatyzowanym społeczeństwie. Jednocześnie chcemy stworzyć uczniom możliwości sprawdzenia własnej wiedzy i umiejętności, a także wyłonić i wspierać uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu zainteresowań informatycznych. Naszym celem jest również zachęcanie szkół do rozpoznawania i rozwijania zainteresowań i uzdolnień swoich uczniów oraz podejmowania różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem zdolnym.

Udział w konkursie dla uczniów jest bezpłatny i dobrowolny. Konkurs, o zasięgu ogólnopolskim, przeprowadzony będzie w trzech etapach:

• etap szkolny: 16-20 kwiecień 2012,
  • etap regionalny: 8 maj 2012,
  • finał 17 maj 2012 podczas obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego.

więcej: http://www.eecdl.nazwa.pl/tik-tak/2012/index.php