Zespół Szkół nr 1
im. Kazimierza Wielkiego
w Mińsku Mazowieckim


 

 

 

 

Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

 

 

Monter zabudowy i robót wykończeniowych to zawód bardzo wszechstronny, który daje kwalifikacje do wykonywania licznych prac budowlanych, np. malarskich, tapeciarskich, tynkarskich, posadzkarskich, glazurniczych. W chwili obecnej budownictwo bardzo dynamicznie się rozwija i na rynku pracy brakuje fachowców. Absolwenci kierunku nauczania „Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie” są bardzo atrakcyjnymi pracownikami dla pracodawców ze względu na szeroki zakres uprawnień do wykonywania prac budowlanych.

To zawód dla ciebie jeśli: jesteś wytrzymały na długotrwały wysiłek fizyczny, gotowy do pracy w zmiennych warunkach środowiskowych, posiadasz umiejętność pracy w monotonnych warunkach (częsta konieczność wykonywania rutynowych, powtarzających się czynności), masz zdolności plastyczne i wyczucie kolorów w zakresie wzajemnego oddziaływania na siebie i na otoczenie, dobry stan zdrowia, jesteś sprawny i wytrzymały.

Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie może być zatrudniony  w firmach budowlanych oraz remontowych wykonujących roboty wykończeniowe  lub własnej firmie wykonującej roboty wykończeniowe.

W drugim semestrze klasy drugiej uczeń może przystąpić do państwowego egzaminu zawodowego potwierdzającego kwalifikację B.5. Montaż systemów suchej zabudowy.  Natomiast w pierwszym semestrze klasy trzeciej uczeń może przystąpić do państwowego egzaminu zawodowego potwierdzającego kwalifikację B.6. Wykonywanie robót malarsko – tapeciarskich, a w drugim semestrze klasy trzeciej może przystąpić do państwowego egzaminu zawodowego potwierdzającego kwalifikację B.7. Wykonywanie robót posadzkarsko.

 Okres kształcenia 3-lata. Nauka przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych odbywa się w szkole. Zajęcia praktyczne w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Zajęcia praktyczne w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 

 

Egzamin zawodowy

 

 

Roboty tapeciarskie

 

Copyright by Zespół Szkół Nr 1 Mińsk Mazowiecki 2010-2015. | Polityka prywatności | Powered by animativ

Inspektor Ochrony Danych Osobowych:

iod@zs1mm.edu.pl

KARDA KIEROWNICZA

Dyrektor - Małgorzata Beczek
Wicedyrektor - Elżbieta Parol
Wicedyrektor - Paweł Domagała
Wicedyrektor - Wojciech Jackowski
Kierownik internatu - Jolanta Binkowska

KONTAKT
Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego

ul. Budowlana 4
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel: 25 758 25 64
fax: 25 758 36 17