Akademia SUSE LINUX

W styczniu 2012 nasza szkoła przystąpiła do programu Novell Academic Training Partner NATP  jako 8 szkoła w Polsce, który umożliwia szkołom średnim i wyższym prowadzenie wybranych, autoryzowanych kursów firmy Novell w ramach programu nauczania.

Uczniowie w ramach przedmiotów powiązanych z kwalifikacją E13. Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami biorą udział w kursach, które są zgodne ze ścieżkami certyfikacji wyznaczonymi przez firmę Novell.

Autoryzowane kursy SUSE Linux objęte programem:

• 3115  (SUSE Linux Enterprise 11 Fundamentals) – Podstawy systemów linuksowych, w oparciu o rozwiązania SLE 11 sp 2, kurs podstawowy zgodny z CompTIA Linux +
  • 3116 (SUSE Linux Enterprise 11 Administration) – Administracja systemami linuksowymi, w oparciu o rozwiązania SLE 11sp 2, kurs średniozaawansowany
  • 3117 (SUSE Linux Enterprise Server 11 Administration) – Administracja usługami serwerów linuksowych, w oparciu o SLES 11 sp 2

Kursy (3115+3116) są zgodne z wymaganiami do certyfikatu CLA (Certified Linux Administrator), natomiast uzyskanie CLA + kurs 3117-> to wymagania wstępne przed przystąpieniem do egzaminu praktycznego na certyfikat CLP (Certified Linux Professional) .

Szczegółowy opis programu: http://oedu.pl

SUKCESY 2017

• Zespół z klasy II technikum informatycznego w składzie Michał Malka oraz Sebastian Komuda (opiekun Mirosław Paja) uzyskali III miejsce w ogólnopolskim konkursie dla młodych Administratorów Systemów Komputerowych „Potyczki Młodych Adminów”, który odbył się 27 maja 2017 w Warszawie.

• Zespół w składzie Michał Malka oraz Sebastian Komuda (opiekun Mirosław Paja) zakwalifikował się do finału w ogólnopolskim konkursie dla młodych Administratorów Systemów Komputerowych „Potyczki Młodych Adminów”. Finały 27 maj 2017 w Warszawie.

SUKCESY 2016

4 czerwca 2016, 15 dwuosobowych zespołów z Polski i jeden zespół z Pragi czeskiej w ramach ogólnopolskiego konkursu „Potyczki Młodych Adminów” przez 2,5 godziny rozwiązywały trudne, praktyczne zadania w pracowniach komputerowych Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie.  Naszą szkołę reprezentowało dwa zespoły z III klasy technikum informatycznego, które zajęły:

• II miejsce: Piotr Kwiatek, Hubert Mandał
  • VI miejsce: Maciej Kowalski, Bartłomiej Boruciński.

Pełne wyniki finału Potyczki Młodych Adminów 2016: http://potyczkimlodychadminow.pl/?page_id=241

SUKCESY 2015

Dwa zespoły z naszej szkoły w składzie:

• Bartek Kowalski, Sebastian Kaczmarek
  • Paweł Gryz, Marcin Jędrzejewski

dostały się do finału ogólnopolskich "Potyczek Młodych Adminów 2015 gdzie zajeli 7 i 12 miejsce  w Polsce.

SUKCESY 2014

• W roku 2014 Paweł Gryz oraz  Marcin Jędrzejewsk zajęli czwarte miejsce.

Materiały do podstaw linuksa i podstawowego oprogramowania - na licencji Common Creative Share Alike w formacie pdf. Oba podręczniki składają się z kilkunastu samodzielnych rozdziałów na różne tematy, do wyboru.

Copyright by Zespół Szkół Nr 1 Mińsk Mazowiecki 2010-2015. | Polityka prywatności | Powered by animativ