Comenius w naszej Królówce

Za nami już wizyta w Hiszpanii, przed nami wizyta gości w Polsce (kwiecień 2012) oraz wizyta podsumowująca w Portugalii (wiosna 2013).

W projekcie współpracujemy ze szkołą hiszpańską Instituto de Educacion Secundaria Ciudad Jardin Sevilla, portugalską Agrupamento de Escolas de Penacova oraz turecką Bursa BTSO Ali Osman Sonmez Sosyal Bilimler Lisesi. Oprócz tego młodzież zaangażowana w realizację projektu uczestniczy w międzynarodowej wymianie doświadczeń podczas spotkań roboczych w różnych państwach.

Oficjalnym językiem projektu jest język angielski. Uczniowie przygotowują prezentacje i porozumiewają się z partnerami w języku angielskim, doskonaląc go tym samym. Materiały multimedialne zamieszczane są na platformie internetowej programu eTwinning (Twin Space).

W dwa lata zajmiemy się badaniem stylu życia młodzieży w różnych krajach oraz przeprowadzimy działania na forum szkoły i w środowisku lokalnym na rzecz promowania zdrowego trybu życia.

Więcej na http://zs1mm.home.pl/comenius/