Christmas swim, pigs in blankets, Queen?s speech ? sounds strange?*

Kiszona kapusta w bigosie, kompot z suszu i śledzie z cebulką ... brzmi dziwnie?**

Różnice i podobieństwa między polskim a brytyjskim sposobem obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia były tematem spotkania młodzieży z liceum i technikum Zespołu Szkół numer 1 z p. Markiem Brennan’em, Brytyjczykiem uczącym w Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim.

Już po raz kolejny, dzięki współpracy ZS nr 1 i Studium Języków Obcych, mogliśmy gościć Marka w naszej szkole 7 grudnia 2011. W lekcjach z native speaker’em uczestniczyli uczniowie klas IV bud A, I geod, III inf i dr, II LO B. Tradycyjnie, spotkanie było nie tylko okazją dla uczniów do ćwiczenia języka angielskiego, ale również szansą na międzynarodową wymianę opinii i wrażeń.

Uczniowie już zaprosili Marka na kolejne spotkanie!

Ewa Drużbalska Kopka

*Christmas swim, czyli morska kąpiel w dniu Bożego Narodzenia; pigs in blankets, czyli świnki w kocykach (tradycyjna potrawa) oraz Queen’s speech, czyli przemowa królowej to elementy brytyjskiej tradycji bożonarodzeniowej, które dla nas, Polaków mogą wydawać się tak **dziwne, jak dla Brytyjczyków jest jedzenie kiszonej kapusty, śledzi z cebulką czy picie kompotu z suszu!