Szkoła Nowych Technologii

W poniedziałek 5.12.2011 roku, w Zespole Szkół im. Kazimierza Wielkiego nr 1 w Mińsku Mazowieckim wszystkie klasy o profilu informatycznym uczestniczyły w nowym projekcie „Szkoła Nowych Technologii”.   Jest on częścią międzynarodowego programu Microsoft Partners in Learning, znanego w Polsce pod lokalną nazwą "Partnerstwo dla przyszłości". Uczniowie aktywnie okazywali zainteresowanie, wiedząc, że informacje, przekazane na tym spotkaniu będą najnowszymi i najbardziej aktualnymi nowinkami ze świata technologii.

Program obejmował bogaty i szeroki zakres wiedzy, m.in: programowanie Windows Phone 7HTML 5, Usługi Live, Programowanie Microsoft Kinect.

Na samym początku wspólnie z przedstawicielem firmy Microsoft stworzyliśmy aplikację na bazie systemu Windows Phone 7 oraz dostaliśmy pomysł na biznes poprzez zapoznanie się ze środowiskiem Marketplace. Otrzymaliśmy również darmowy dostęp do witryny www.dreamspark.com. Następnie za pomocą najnowszego języka HTML 5 stworzyliśmy własną stronę internetową.

Nasza szkoła we współpracy z firmą Microsoft uruchomiła dla wszystkich uczniów oraz nauczycieli programMicrosoft Live@edu. Uczestnicząc w tym projekcie dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek i możliwości, jakie oferują nam Usługi Live.

Na koniec wszyscy zobaczyliśmy działanie technologii Kinect, nie tylko dla konsoli Xbox 360, ale również współpracę z domowym systemem operacyjnym, jakim jest Windows. Mieliśmy również okazję przetestować metody programowania, na które pozwala nam ta technologia oraz zobaczyć jak jest zbudowane samo urządzenie Microsoftu -Kinect.

Był to dzień pełen wrażeń, w którym każdy z nas mógł zobaczyć, co oferuje nam firma Microsoft. Liczymy na dalszą współprace i nowe możliwości rozwoju.

Sebastian Kasprowicz