Zespół Szkół nr 1
im. Kazimierza Wielkiego
w Mińsku Mazowieckim


 

 

 

 

WYCIECZKA DO NARWIAŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO I BIAŁEGOSTOKU

W dniu 13 października 2011r.uczniowie z klas: 3Inf,3Bud i 2F uczestniczyli w wycieczce do Narwiańskiego Parku Narodowego i Białegostoku.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Pałacu Branickich w Białymstoku - pięknej barokowej rezydencji magnackiej nazywanej Polskim Wersalem. Oglądaliśmy wnętrza odbudowane po zniszczeniach drugiej wojny światowej, wśród których ostały się oryginalne rzeźby pałacowe, piękny hol, klatka schodowa oraz aula, w której wysłuchaliśmy prelekcji poświęconej historii  miasta i rodu Branickich.

Spacer po ogrodach pałacowych.

Odwiedziliśmy cerkiew Św. Mikołaja Cudotwórcy z cudowną Białostocką Ikoną Matki Bożej oraz „Stary kościół farny”, będący najstarszą budowlą w Białymstoku.

Z Białegostoku pojechaliśmy do Narwiańskiego Parku Narodowego, gdzie poznawaliśmy bezcenne walory przyrodnicze parku, w obrębie którego chroniona jest rzeka wraz z bagienną doliną. Wyjątkowy charakter Narwi, płynącej wieloma korytami, przydał jej miano „polskiej Amazonii”. Niepowtarzalny urok parku mogliśmy podziwiać w czasie wycieczki kładką edukacyjną, poprowadzoną wśród rozlewisk rzecznych i przybrzeżnych szuwarów.

A po trudach wycieczki przyszedł czas na małe co nieco.

Copyright by Zespół Szkół Nr 1 Mińsk Mazowiecki - 2011. | Polityka prywatności | Powered by animativ

Inspektor Ochrony Danych Osobowych:

iod@zs1mm.edu.pl

KARDA KIEROWNICZA

Dyrektor - Małgorzata Beczek
Wicedyrektor - Elżbieta Parol
Wicedyrektor - Paweł Domagała
Wicedyrektor - Wojciech Jackowski
Kierownik internatu - Jolanta Binkowska

KONTAKT
Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego

ul. Budowlana 4
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel: 25 758 25 64
fax: 25 758 36 17