SŁONECZNA HISZPANIA CELEM JESIENNEJ PODRÓŻY? WYJAZD UCZNIÓW I NAUCZYCIELI W RAMACH WPPS COMENIUS.

Wizytą w słonecznej Sewilli na południu Hiszpanii zainaugurowaliśmy oficjalnie realizację projektu Comenius planowaną na lata 2011 – 2013. Nasza szkoła, wraz z hiszpańską Instituto de Educación Secundaria Ciudad Jardín Sevilla, portugalską Agrupamento de Escolas de Penacova i turecką BURSA BTSO ALI OSMAN SONMEZ SOSYAL BILIMLER LISESI współpracuje nad projektem dotyczącym PROMOWANIA ZDROWEGO TRYBU ŻYCIA W KONTEKŚCIE WIELOKULTUROWOŚCI.  Realizację projektu w ZS nr 1 rozpoczęła p. Agata Szymańska-Miszczuk, a szkolnym koordynatorem w roku 2011/ 2012 jest p. Ewa Drużbalska Kopka.

W dniach 17 – 22 października 4 uczniów ZS nr i 2 nauczycieli odbyło podróż do Sewilli, gdzie mieści się szkoła naszego hiszpańskiego partnera.

W trakcie wizyty poznawaliśmy uczniów i nauczycieli szkół  partnerskich, planowaliśmy zadania projektowe oraz zwiedzaliśmy Hiszpanię – miasto gospodarza, Sewillę, Alhambrę w Grenadzie oraz Kadyks na wybrzeżu.

Gospodarzami następnego spotkania w kwietniu 2012 roku będziemy my!

Osoby zainteresowane przyłączeniem się do prac zespołu Comeniusa zapraszam w każdy poniedziałek, sala 110, godzina 14.35.

Szkolny koordynator projektu, Ewa Drużbalska Kopka