Zespół Szkół nr 1
im. Kazimierza Wielkiego
w Mińsku Mazowieckim


 

 

 

 

WYCIECZKA EDUKACYJNA UCZNIÓW DO GENEVY

Grupa uczniów z Zespołu Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego:  Aleksandra Lęgas, Piotr Perczyński, Oliwier Szwalski i Hubert  Michelis wraz z opiekunem p. Wojciechem Jackowskim odbyła szkolenie w największym ośrodku badawczym fizyki cząstek elementarnych w CERN w Genevie w dniach 18-25 września 2011 r. CERN to Europejska Organizacja Badań Jądrowych, największe centrum fizyki cząstek na świecie.

W czasie pobytu  uczniowie wzięli udział w wielu interesujących wykładach prowadzonych przez naukowców zatrudnionych w CERN : o historii CERN, eksperymentach przeprowadzanych w LHC (Wielkim Zderzaczu Hadronów) oraz sposobach przetwarzania i magazynowania danych.  Uczniowie mieli także okazję do samodzielnego wykonania kilku ciekawych eksperymentów  fizycznych. Poza walorami naukowymi uczniowie poprzez tzw.  „Rajd po Genewie”  zwiedzili najciekawsze miejsca i zabytki  miasta oraz Muzeum Historii Naturalnej w Genevie.

Wyjazd ten umożliwił uczniom poznanie fizyki na najwyższym światowym poziomie,  zwiedzenie miejsc, w których tworzy się fizyka , poznanie od „kuchni” funkcjonowania największego na świecie ośrodka badań fizyki cząstek elementarnych CERN w Genevie.

Tu 100m pod Ziemią znajduje się największy w Europie akcelerator cząstek - 27km długości

 

Więcej zdjęć z wycieczki znajduje się w galerii. Zapraszamy do oglądania.

Copyright by Zespół Szkół Nr 1 Mińsk Mazowiecki - 2011. | Polityka prywatności | Powered by animativ

Inspektor Ochrony Danych Osobowych:

iod@zs1mm.edu.pl

KARDA KIEROWNICZA

Dyrektor - Małgorzata Beczek
Wicedyrektor - Elżbieta Parol
Wicedyrektor - Paweł Domagała
Wicedyrektor - Wojciech Jackowski
Kierownik internatu - Jolanta Binkowska

KONTAKT
Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego

ul. Budowlana 4
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel: 25 758 25 64
fax: 25 758 36 17