Zespół Szkół nr 1
im. Kazimierza Wielkiego
w Mińsku Mazowieckim


 

 

 

 

STOLARZ Z MIŃSKA THE BEST

CZY MOŻNA BYĆ PO PROSTU UCZNIEM  ZAWODÓWKI i zdobywać laury na forum ogólnopolskim?
Doniosły sukces, jaki odniósł „nasz człowiek”, uczeń Zespołu Szkół nr 1 i Centrum Kształcenia Praktycznego przygotowujący się do wykonywania zawodu stolarz jest pozytywną odpowiedzią na powyższe pytanie.
Tomek Piotrkowicz zwyciężył w Ogólnopolskim Turnieju Budowlanym „Złota Kielnia”.

 

Droga do zwycięstwa prowadziła przez eliminacje szkolne, zawody okręgowe organizowane w Centrum Kształcenia Praktycznego w Mińsku Mazowieckim i centralne zorganizowane przez Zespół Edukacyjny BLOK w Toruniu.

Tomek Piotrkowicz, uczeń klasy stolarskiej Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego (popularnej budowlanki ) oraz Centrum Kształcenia Praktycznego w Mińsku Mazowieckim jest najlepszy wśród młodych stolarzy, zwyciężył w Ogólnopolskim Turnieju Budowlanym „Złota Kielnia” organizowanym już od czterdziestu lat.

Na uroczystości rozdania nagród obecni byli przedstawiciele Sejmu - Pan Marszałek Sejmu RP  Jerzy Wenderlich, poseł na Sejm RP Janusz Dzięcioł,  przedstawiciele władz państwowych z  Ministerstwa Infrastruktury i Gospodarki Przestrzennej, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz władz samorządowych Torunia.

Nagrodą  w turnieju dla najlepszego spośród około tysiąca startujących adeptów rzemiosła stolarskiego, oprócz zaliczenia egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, jeszcze przed ukończeniem szkoły, była dobrej klasy wkrętarka akumulatorowa oraz mnóstwo przydatnych w pracy stolarza gadżetów.

Tomek zdobył laury dzięki osobistej motywacji, która przezwyciężyła obawy i zaufaniu do nauczycieli zarówno praktycznej nauki zawodu w  Centrum Kształcenia Praktycznego  oraz przedmiotów zawodowych w  ZSZ, które zaowocowało bardzo dobrym przygotowaniem ambitnego ucznia.

Wiecej zdjęć do obejrzenia w galerii.

Copyright by Zespół Szkół Nr 1 Mińsk Mazowiecki - 2011. | Polityka prywatności | Powered by animativ

Inspektor Ochrony Danych Osobowych:

iod@zs1mm.edu.pl

KARDA KIEROWNICZA

Dyrektor - Małgorzata Beczek
Wicedyrektor - Elżbieta Parol
Wicedyrektor - Paweł Domagała
Wicedyrektor - Wojciech Jackowski
Kierownik internatu - Jolanta Binkowska

KONTAKT
Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego

ul. Budowlana 4
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel: 25 758 25 64
fax: 25 758 36 17