VIII POWIATOWA GIEŁDA SZKÓŁ PONADGIMNAZIALNYCH

1 kwietnia 20011r. w Zespole Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim odbyła się VIII Powiatowa Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych.

Każda szkoła przygotowała stoisko, na którym prezentowała swoje oferty edukacyjne.
W uroczystości otwarcia uczestniczyli: Starosta Powiatu Mińskiego Antoni Jan Tarczyński, wicestarosta Krzysztof Płochocki, naczelnik wydziału oświaty i promocji Emilia Piotrkowicz,  dyrektor Zespołu Szkół nr 1  Małgorzata Beczek oraz dyrektorzy wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu mińskiego.
Giełdę rozpoczął występ artystyczny w wykonaniu rodziców, uczniów i nauczycieli „Królówki”.
Do wczesnych godzin popołudniowych giełdę odwiedziło ok. 900 gimnazjalistów . Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną, uzyskiwali ulotki informacyjne, byli częstowani słodyczami. W czasie giełdy mogli także uczestniczyć w sesjach naukowych z biologii, historii i fizyki, które przygotowali uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 1.
Po południu stoiska edukacyjne licznie odwiedzali również rodzice gimnazjalistów.