POWIATOWY KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ 22 MARCA 2011

Twórczość muzyków irlandzkich była motywem tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej zorganizowanego przez Zespół Szkół im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim. Muzyka i plakaty pozwalały poznać kulturę szmaragdowej wyspy, a prezentacja multimedialna podziwiać jej piękne krajobrazy.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Miński, pan Jan Antoni Tarczyński.

Do udziału zaproszono gimnazja i szkoły średnie powiatu mińskiego, a w finale 22 marca wystąpili przedstawiciele 8 szkół:

• Zespołu Szkół Ekonomicznych,
  • Zespołu Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego,
  • Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Polskiej Macierzy Szkolnej,
  • Gimnazjum Miejskiego nr 2, im. Jana Pawła II,
  • Gimnazjum Miejskiego nr 3, im. Janusza Kusocińskiego,
  • Gimnazjum Gminnego im. Bohaterów Powstania Listopadowego w Dębem Wielkim,
  • Gimnazjum Gminnego im. Henryka Sienkiewicza w Dobrem,
  • Salezjańskiego Gimnazjum i Liceum.

Jury, w składzie:

• Jolanta Rybińska, wieloletni lektor języka angielskiego w Studium Języków Obcych, muzyk z zamiłowania
  • Dariusz Kulma, nauczyciel matematyki, muzyk, właściciel firmy Elitmat
  • Bartłomiej Łuszczyk, muzyk klarnecista, absolwent ZS nr 1

po długiej naradzie przyznało:

1. I miejsce uczennicy Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim SYLWII ŁOBODZIE,

2. miejsce II ALICJI BĄK Z ZESPOŁEM, również z Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim,

3. miejsce III wyśpiewała ANNA KARCZMARCZYK z Gimnazjum Miejskiego nr 2, im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim,

• wyróżnienie za oryginalne wykonanie utworu zdobył duet KAROL RUTKOWSKI I MACIEJ WALEWSKI z Zespołu Szkół numer 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim,
  • serca widowni i nagrodę publiczności zdobył KAMIL DĄBEK, również z ZS nr 1.

Jury chwaliło umiejętności wokalne pozostałych uczestników i zachęcało do rozwoju indywidualnych uzdolnień muzycznych i scenicznych.

Nagrody sponsorowane były przez: Studium Języków Obcych, Elitmat, Zespół Szkół numer 1 w Mińsku Mazowieckim oraz Starostę powiatu mińskiego.

Konkurs zorganizowany przez zespół nauczycieli języka angielskiego - Ewę Drużbalską Kopka, Agatę Szymańską Miszczuk, Magdalenę Niemczak przy nieocenionej pomocy uczniów klasy II informatycznej, I LOB i II LOB.

Wiecej zdjęć do obejrzenia w galerii.