O szkole

Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego czyli „Budowlanka" cieszy się od lat zasłużoną popularnością wśród uczniów i ich rodziców.

Szkoła oferuje atrakcyjne kierunki kształcenia,  zawody, przygotowuje dobrych fachowców, którzy są poszukiwani na rynku pracy.

Mocną stroną Budowlanki jest wysoki poziom kształcenia,  jak również  panująca w Zespole atmosfera, oparta na wzajemnym szacunku, zaufaniu, życzliwości.

Szkoła dba o wszechstronny rozwój uczniów, dlatego oferuje różnorodne dodatkowe zajęcia edukacyjne, w tym zajęcia przygotowujące do matury, zajęcia  sportowe w sekcjach: piłka siatkowa, piłka koszykowa, nożna, pływanie. Szkoła  umożliwia realizację projektów, udział w programach międzynarodowych.

Osoby spoza  Mińska Mazowieckie mogą zamieszkać w Internacie położonym na terenie Zespołu. Należy podkreślić, że warunki finansowe są bardzo korzystne. Atutam Internatu  jest atmosfera sprzyjająca nauce i wypoczynkowi.

Dewizą szkoły są słowa : Dziś - ciekawa nauka, wkrótce - ciekawa praca.

BUDOWLANKA rozwija zainteresowania uczniów, pozwala ciekawie i miło spędzić wolny czas

Szkoła oferuje:

• Matematyczno – Fizyczne Centrum Rozwoju Talentów.
  • Zajęcia  z prawa - nauczyciel historii i wos-u  prowadzi zajęcia dodatkowe dla uczniów klas psychologiczno-prawnych z zakresu prawa. Organizowane są wyjazdy na wyższe uczelnie, gdzie młodzież uczestniczy w wykładach   z prawa cywilnego i karnego. Ponadto szkoła współpracuje z Rejonowym Sądem. Dzięki tej współpracy młodzieży m.in. bierze udział  w rozprawach sądowych.
  • Zajęcia z psychologii - w ramach  Dnia z Psychologią uczniowie uczestniczyli w warsztatach z psychologii klinicznej, w biznesie i społecznej zorganizowanych przez  Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej.  Uczniowie  brali udział w warsztatach na temat depresji,  zaburzeń nastroju. W ramach współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Mińsku Mazowieckim młodzież uczestniczyła w warsztatach z psychologiem ponadto zorganizowano warsztaty z psychologiem z PPP w Miński Makowieckim z zakresu autoprezentacji, problemów wieku dojrzewania.
  • Zajęcia sportowe - szkoła w latach 2016/2017 oraz 2017/2018 realizuje projekt „Szkolny Klub sportowy” (porozumienie podpisane pomiędzy Ministerstwem Sportu i Turystyki  a Unią Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza) Nauczyciele w ramach SKS prowadzą zajęcia z piłki koszykowej i piłki siatkowej.
  • Noce filmowe – spotkanie młodzieży z sztuką filmową.
  • Zajęcia dodatkowe dla klasy wojskowej.
  • Wycieczki:

1) Wycieczka do Oświęcimia – zwiedzanie byłego obozu zagłady - klasy trzecie.
2) Wycieczka „Śladami początków Państwa Polskiego”.
3) Wycieczka 3- dniowa do Poznania , Gniezna i Kruszwicy.
4) Wycieczka do Muzeum Katyńskiego i na Powązki.
5)Wycieczka Śladami Pierwszych Piastów.
6) Wycieczka do Muzeum Wojska Polskiego.
7)Wycieczka Kodeń – Pratulin – Kostomłoty. Pogłębianie znajomości historii Polski  w tym historii Kościoła, poznanie Podlasia jego historii i tradycji – klasy trzecie.
8) Wycieczka do Sejmu i Senatu RP.
9) Wycieczka do Warszawy – Cmentarz Stare Powązki. Film pt. „ Wołyń”.
10) klasa wojskowa na zaproszenie Biura Bezpieczeństwa Narodowego zwiedziła Pałac Prezydencki i Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa.
11) Uczniowie obejrzeli film „Twój Vincent”.
12) Klasa II PPA wyjechała na 5 dniową wycieczkę do Krakowa i Zakopanego.
13) Zorganizowano wyjście do kina na film „Churchil”.

Szkoła kształtuje postawy i zachowania prospołeczne poprzez działania w ramach wolontariatu:

1. akcja charytatywna „ Dzień pluszowego Misia” – zbiórka zabawek, przyborów szkolnych dla dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych,
  2. udział w akcji Bank Żywności we współpracy z Caritas w Mińsku Mazowieckim,
  3. akcja : pomoc dla Polaków mieszkających w Parafii Św. Wawrzyńca w Żółkwi na Ukrainie,
  4. akcja „ I Ty możesz zostać Św. Mikołajem”  dla świetlicy środowiskowej w Mińsku Mazowieckim , występ  dla dzieci oraz wspólne kolędowanie,
  5. akcja „Kilometry dobra” we współpracy z Caritas,
  6. akcja korek dla Anielki,
  7. kiermasze ciast,
  8. udział wolontariuszy klasy I PPB w balu karnawałowym w Internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Ignacowie,
  9. udział wolontariuszy w Integracyjnym Koncercie Mikołajkowym dla dzieci niepełnosprawnych ( aula naszej szkoły),
  10. akcja Dzień Dziecka dla świetlicy Środowiskowej w Mińsku Mazowieckim- przekazanie zebranych maskotek , słodyczy, przeprowadzenie warsztatów tanecznych  przez ucznia klasy IPPA Piotra Zyglarskiego,
  11.  akcja „Kup Pan szczoteczkę”,
  12. akcja „ Opatrunek na ratunek” przy współpracy przy współpracy Fundacji Pomocy Humanitarnej,
  13. Maraton pisania listów Amnesty International w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka.

Copyright by Zespół Szkół Nr 1 Mińsk Mazowiecki 2010-2015. | Polityka prywatności | Powered by animativ

UCZESTNICZYMY