O szkole

Witamy serdecznie na stronie WWW Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Budowlanej w Mińsku Mazowieckim.

Dzięki naszej witrynie zobaczycie Państwo jak organizujemy życie szkolne i jak dobrze jesteśmy przygotowani na przyjęcie młodzieży z całego powiatu, i nie tylko. Będziecie mogli zapoznać się z wysoko wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, warunkami, w jakich uczą się nasi uczniowie, salami na miarę XXI wieku. Współpracujemy również z lokalnymi zakładami pracy i przedsiębiorstwami w zakresie praktyk zawodowych. Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów funduje dla najlepszych stypendia naukowe.

Nasza „Królówka" lub kto woli „Budowlanka" cieszy się od lat zasłużoną popularnością wśród uczniów i ich rodziców, ponieważ oferuje atrakcyjne zawody oraz kształci dobrych fachowców, którzy są poszukiwani na rynku pracy.

Zespół Szkół Nr 1 im. Kazimierza Wielkiego prowadzi na szeroką skalę współpracę krajową i zagraniczną, w tym między innymi:

•  ze szkołami z Hiszpanii, Belgii, Portugalii i Turcji na platformie Twin Space,
  • ze szkołami zagranicznymi w ramach projektu Comenius,
  • ze Szkołą Główną Gospodarstwa  Wiejskiego,
  • z firmą Henkel Polska w Stęporkowie,
  • z Akademią Murowania w Warszawie,
  • z WAT Warszawa,
  • ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego,
  • z Uniwersytetem Przyrodniczo Humanistycznym w Siedlcach,
  • z Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej oraz Oddziałem Specjalnym Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim.

do końca 2013 r. realizuje projekt: "Przyjazna i atrakcyjna szkoła gwarancją dobrego wykształcenia” – projekt wpółfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na kwotę 1 600 000 zł.

oraz uczestniczy w programach i projektach:

• Comenius w ramach programu "Uczenie się przez całe życie";
  • Szkoła Nowych Technologii, będącym częścią międzynarodowego programu Microsoft Partners in Learning;
  • eTwinning;
  • „Gotowi do zmian – młodzież na lokalnym rynku pracy”;
  • Informatyka + (Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki);
  • CISCO - Lokalna Akademia CISCO;
  • NATP – Novell;
  • DreamSpark – Microsoft.

Nasze osiągnięcia:

• Certyfikat Jakości "Szkoła Przedsiębiorczości";
  • Ogólnopolski Konkurs Złota Kielnia
    W zawodzie posadzkarz - laureat konkursu.W zawodzie stolarz - trzech ucznióww ogólnopolskim finale;
  • Ogólnopolski Konkurs „BUDUJ Z PASJĄ”
    W zawodzie monter konstrukcji budowlanych - dwóch uczniów w ogólnopolskim finale.
  • Ogólnopolski Konkurs Informatyczny T.I.K? – T@K!
    Trzech uczniów finalistami;
  • Uczniowe IV klasy technikum informatycznego uzyskali certyfikaty: CCNA Discovery for Home and Small Businesses (Podstawy sieci komputerowych – sieci dla domu i małego biznesu);
  • Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „ Alchemik”
    Wyróżnienie;
  • Regionalnym konkursie „Architektura w ołówku”
    II miejsce i wyróżnienie.

Co różni naszą szkołę od innych?

• wykształcona,
  • kompetentna,
  • ustawicznie dokształcająca się kadra,
  • nowocześnie wyposażone pracownie,
  • 2 siłownie,
  • sala ćwiczeń z przysposobienia wojskowego i sala gimnastyczna,
  • Szkolne Centrum Informacji pełniące też funkcje świetlicy,
  • 4 pracownie komputerowe ze stałym dostępem do Internetu,
  • salę projekcyjno - multimedialną,
  • aulę widowiskową dla 500 osób,
  • skomputeryzowane zbiory biblioteczne,
  • internat,
  • stołówka,
  • różnorodność imprez szkolnych i sportowych umożliwiające pełne przygotowanie do dalszej nauki,
  • samodoskonalenia, pracy oraz życie szkolne z atrakcjami.

Nauczyciele prowadzą partnerski dialog z młodzieżą, wraz z pedagogami szkolnymi pomagają w problemach wychowawczych i socjalnych. W naszej szkole panuje przyjazna atmosfera! Posiadamy szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych, dającą możliwość rozwijania zainteresowań i talentów: Klub Europejski, Koło PCK, Koło Tańca Historycznego, Koło Teatralne, Koło Informatyczne, zespół muzyczny, radiowęzeł szkolny, gazetkę szkolną, Szkolny Ośrodek Kariery, prężnie działający Samorząd Szkolny i Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "KORONA", obejmujący dyscypliny: piłka koszykowa, siatkowa, nożna, judo, aerobik, biegi na orientację, strzelectwo, pływanie.

Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego /króla Polski/ króluje wśród innych szkół! Dla gimnazjalistów to perspektywa na przyszłość.

Dziś - ciekawa nauka, wkrótce - ciekawa praca.

Hymn szkoły

Król nam pozostawił w darze
Przykład wielkich przeobrażeń
Warto wierzyć mieć marzenia
Warto obraz świata zmieniać

Dzisiaj trzeba by od nowa
Ziemię naszą przebudować
Czerpiąc ze sprawiedliwości
Dobra, prawdy i wolności

Kto dokona tej przemiany
Brać rycerska z Budowlanej
Bo to my tworzymy przecież
Nowe trzecie tysiąclecie

Uczniowie o szkole:

"Nasza szkoła - w niej można rozwijać swoje zainteresowania i pasje."

"Nasza szkoła jest duża, przestronna, posiada wykwalifikowaną kadrę nauczycielską."

"Duża, liczne klasy, wysoki poziom, ciekawie prowadzone lekcje."

"Szkoła jest ciekawą placówką z różnorodnym wyborem kierunków."

Copyright by Zespół Szkół Nr 1 Mińsk Mazowiecki 2010-2015. | Polityka prywatności | Powered by animativ