ZJAZD ABSOLWENTÓW

W ciągu 65  lat istnienia szkoły odbyło się sześć zjazdów wychowanków i absolwentów.
Po wielomiesięcznych przygotowaniach i zabiegach komitetu organizacyjnego w dniu 16 października 2010 r. w naszej szkole odbył się VI Zjazd Absolwentów i Wychowanków Zespołu Szkół nr 1 w Mińsku Mazowieckim, na którym spotkało się ponad 300 byłych uczniów słynnej "Budowlanki„ i zaproszonych gości.

Od  9.00 rozpoczęła się rejestracja uczestników. Około godz.10.00 rozgadani  zjazdowicze przeszli wraz z pocztem sztandarowym do kościoła pw. NNMP, by wziąć udział w nabożeństwie sprawowanym w intencji szkoły, profesorów i absolwentów. Mszę świętą celebrował  ks. Ryszard Laskowski - kapłan będący absolwentami naszego Zespołu.

W czasie części oficjalnej która odbyła się w auli głos zabrali zaproszeni goście. Przemawiali m.in. Poseł Teresa Wargocka, Burmistrz Zbigniew Grzesiak  oraz emerytowani dyrektorzy, profesorowie i absolwenci naszej szkoły. Wieloletni pracownik szkoły a jednocześnie absolwent i organizator wszystkich zjazdów- pan Eugeniusz Perzowicz poprosił o uczczenie minutą ciszy pamięć wszystkich, którzy odeszli z naszego grona. We wszystkich wystąpieniach oprócz wspomnień, osobistych akcentów i podziękowań pojawiały się życzenia dobrej zabawy i mile spędzonego zjazdowego czasu.

Po części oficjalnej przyszła pora na wspólny obiad/pokaz walki wręcz. Przed szkołą młodzież klasy wojskowej zorganizowała pokaz walki wręcz.

Po posiłku uczestnicy wzięli udział w spotkaniach w gronach uczniowskich z wychowawcami i kolegami z dawnych lat. Był również czas na zwiedzanie szkoły, internatu, miasta i wspominanie pięknych lat młodości.

Wspomnienia lat beztroski, młodzieńczych szaleństw i  buntów... Ponieważ nie mogliśmy zatrzymać czasu, pozwoliliśmy minionym chwilom wrócić we wspomnieniach.

O godzinie 20.00 rozpoczął się wspólnym polonezem uroczysty bal, będący jednocześnie wieczorem wspomnień.

Wszyscy uczestnicy balu bawili się doskonale, czego dowodem może być to, iż trwał on dosłownie do białego rana.

VI Zjazd Absolwentów i Wychowanków naszego Zespołu można śmiało uznać za udany. Po tym wielkim święcie pamięci i przyjaźni pozostaną niezapomniane wspomnienia i nadzieja, że kolejne spotkanie naszej absolwenckiej społeczności będzie równie bogate w piękne momenty.

Zdjęcia można znaleźć w GALERII