DreamSpark

DreamSpark to program skierowany do studentów na całym świecie. Umożliwia on uzyskanie całkowicie bezpłatnie licencji na oprogramowanie programistyczne. Teraz został rozszerzony także o szkoły średnie.

W ramach programu DreamSpark Microsoft oferuje uczniom z klas informatycznych z naszej szkoły nieodpłatnie licencje edukacyjne między innym na oprogramowanie Visual Studio 2008 Professional, SQL Server 2008 Developer, Windows Server 2008 Standard, Expression Studio 2, Robotics Developer Studio 2008 i XNA Game Studio 3.0.
Przed powstaniem programu DreamSpark część tego oprogramowania była wprawdzie dostępna po obniżonych cenach, jednak tylko dla studentów.

W przeciwieństwie do studentów, uczniowie szkół średnich nie mogą jednak samodzielnie zweryfikować swojego prawa do uczestnictwa programie - w związku z tym samodzielnie nie mogą pobierać oprogramowania. Wystarczy jednak, że administrator szkoły zarejestruje ją w programie. To sprawi, że szkoła otrzyma zestaw kluczy i będzie mogła rozdawać je zainteresowanym uczniom. Ci następnie będą mogli sami pobrać oprogramowanie ze strony DreamSpark.

Zainteresowanych uczniów klas informatycznych z naszej szkoły prosimy o kontakt z p. Mirosław Paja lub p. Pawłem Domagałą.

Copyright by Zespół Szkół Nr 1 Mińsk Mazowiecki 2010-2015. | Polityka prywatności | Powered by animativ