Zespół Szkół nr 1
im. Kazimierza Wielkiego
w Mińsku Mazowieckim


 

 

 

 

Lady Makbet. Edukacja teatralna

4 marca koło teatralne Lady Makbet udało się na kolejny spektakl. Tym razem odwiedziliśmy Teatr 6. piętro, gdzie mieliśmy przyjemność obejrzeć sztukę „Ożenek” Nikołaja Gogola w reżyserii Andrzeja Bubienia.Z początku wydawało się, że będzie to zwykła komedia pełna śmiechu i żartów. Jednak, gdy spojrzeliśmy na całe przedstawienie z szerszej perspektywy, mogliśmy zauważyć, że był to śmiech przez łzy. Sztuka opowiadała o małżeństwach. Czy każdy powinien wziąć ślub? W jaki sposób społeczeństwo oddziałuje na nasze decyzje? Odpowiedzi na te pytania odszukaliśmy w treści spektaklu.

 

Na scenie wystąpiły takie gwiazdy, jak: Cezary Żak, Cezary Pazura, Michał Żebrowski, Piotr Głowacki, Janusz Chabior, Anna Dereszowska, Paulina Chruściel i Joanna Żółkowska. Aktorzy niezawodnie odegrali swoje role, jednak mnie szczególnie ujęły kreacje Pauliny Chruściel jako Agafii Tichonownej, Cezarego Pazury jako Żewakina i Piotra Głowackiego jako Koczkariewa – to w obrazie tychże postaci najdobitniej uwidaczniało się połączenie komizmu z tragizmem. W spektaklu pojawiły się również lalki – kukły przedstawiające fizjonomie głównych rywali o rękę Agafii Tichonownej. Ich symbolika została pozostawiona interpretacji widzom. Według nas, mogły symbolizować niedojrzałość bohaterów, którzy w stosunkowo podeszłym wieku zaczęli poszukiwać swojej drugiej połówki, ale także wewnętrzne ja broniące się przed formą, jaką próbuje narzucić nam społeczeństwo.

 

W maju wybieramy się na operę „Madame Butterfly” do Opery Narodowej Teatru Wielkiego. Jeśli chcesz pojechać z nami zgłoś się do pana Mariusza Wójcika. Serdecznie zapraszamy.

Weronika Sarna, członkini koła Lady Makbet

Copyright by Zespół Szkół Nr 1 Mińsk Mazowiecki - 2011. | Polityka prywatności | Powered by animativ

Inspektor Ochrony Danych Osobowych:

iod@zs1mm.edu.pl

KARDA KIEROWNICZA

Dyrektor - Małgorzata Beczek
Wicedyrektor - Elżbieta Parol
Wicedyrektor - Paweł Domagała
Wicedyrektor - Wojciech Jackowski
Kierownik internatu - Jolanta Binkowska

KONTAKT
Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego

ul. Budowlana 4
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel: 25 758 25 64
fax: 25 758 25 64