INNY ŚWIAT

6 lutego uczniowie klas 3 liceum i 4 technikum uczestniczyli w wyjściu na monodram Rafała Sadowskiego „Inny Świat”. Aktor, przy pomocy własnego ciała, symbolicznej scenografii, odpowiednio dobranej muzyki i gry świateł odtworzył relację Gustawa Herlinga-Grudzińskiego z rosyjskich łagrów. Emocjonalność w odtwarzaniu kolejnych rozdziałów książki i sugestywność w przedstawieniu obozowego, innego od naszego, świata, nie tylko wpłynęły na sferę uczuciową widzów, ale także pozwoliły postawić sobie pytania. Czym jest totalitaryzm? Czy człowieczeństwo to coś przynależne każdemu w każdych warunkach? Czy istnieją miejsca, w których możemy zapomnieć o podstawowych wartościach? Czy moralność jest relatywna, zależna od warunków, w których się znajdujemy? Zarówno dobrana treść wystąpienia, jak i jej sceniczna, celna realizacja, wpływają na to, że spektakl staje się dobrym uzupełnieniem szkolnej literatury okresu drugiej wojny światowej.Opiekunami podczas spektaklu byli Aneta Martyniak, Małgorzata Szuba, Witold Ołdakowski i Mariusz Wójcik.