się II Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski pod hasłem: ''Bajkowe fryzury''

Współczesne fryzjerstwo wymaga nie tylko biegłości w technice strzyżenia i układania fryzur, ale przede wszystkim umiejętności czerpania inspiracji z każdej dziedziny życia oraz umiejętnego tworzenia rzeczy nowych i unikalnychDnia 6 czerwca 2019 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim odbył się II Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski pod hasłem: „Bajkowe fryzury”. Do konkursu przystąpiło 11 uczestników i 11 modelek ze szkół kształcących w zawodzie technik usług fryzjerskich i fryzjer.

W tym roku na zaproszenia odpowiedziały następujące szkoły:

• Zespół Szkół nr 1 im. Stefanii Sempołowskiej w Puławach
  • Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim
  • Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Skierniewicach.
  • Technikum nr 30 w Zespole Szkół nr 34 im. Mieszka I w Warszawie
  • Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie.
  • Zespół Szkół nr 21 w Warszawie.
  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mińsku Mazowieckim.

Zadaniem konkursu było stworzenie fantazyjnej fryzury inspirowanej postaciami z bajki. Na wykonanie fryzury uczniowie mieli dwie godziny. Fryzura mogła być wykonana dowolną techniką, jednak musiała być spójna ze strojem i makijażem modelek.

Do udziału w pracach komisji konkursowej w tym roku zostali zaproszeni zostali zaproszeni mistrzowie fryzjerstwa: Pani Alina Foryś, Pani Wioletta Falkowska, Pani Edyta Kosińska i Pani Dyrektor Małgorzata Beczek. Ocenie końcowej podlegała nie tylko fryzura, ale cała stylizacja. Włosy, makijaż, strój miały być zgodne z tematem konkursu.

Uczniowie, wykonując zadanie, wykazali się kreatywnością zarówno w tworzeniu i wyborze fryzury, jak i kostiumów prezentowanych postaci, co sprawiło, że komisja miała bardzo trudny wybór.

Wyniki konkursu:

I miejsce  - Krystian Turkiewicz z Zespołu Szkół nr 1 im. Stefanii Sempołowskiej w Puławach

II miejsce - Magda Pasik z Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim

III miejsce - Damian Mil z Technikum nr 30 w Zespole Szkół nr 34 im. Mieszka I w Warszawie oraz Paulina Marczuk z Zespołu Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim.

Wyróżnienie otrzymali: Ewelina Gil z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego  w Skierniewicach  oraz Wioletta Kur z Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki  w Garwolinie

Sponsorami nagród II Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego „Bajkowe fryzury” byli:

Bank Spółdzielczy w Mińsku Mazowieckim,

Powiatowy Cech Rzemiosł Różnych w Mińsku Mazowieckim

PHU PARTNER Sp.j.

Salon fryzjerski „U MARZENY” w Mińsku Mazowieckim

Salon fryzjerski „ALA” w Mińsku Mazowieckim.

Wszystkim sponsorom w imieniu Uczniów, Rady Pedagogicznej i Dyrekcji bardzo dziękujemy za okazane wsparcie.

Mamy nadzieję, że tegoroczny konkursu dostarczyła wszystkim wyjątkowych i niezapomnianych emocji. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku.