!HISZPAŃSKI jest PIĘKNY!

Wczoraj (28.03.2019) nasi uczniowie:  Klaudia Górska z kl.3 B, Sara Wojciechowska i Katarzyna Leszczyńska z kl.3 PPA oraz Gabriel  Krynicz z kl.4inf wzięli udział w 15 Powiatowym Konkursie Recytacji Poezji i Prozy Obcojęzycznej w GiLO im. Polskiej Macierzy Szkolnej. Nasi uczniowie wykazali się niemałym talentem recytatorskim, co zaowocowało 3 nagrodami w kategorii język hiszpański.

1 miejsce w kategorii język hiszpański – Klaudia Górska kl.3B

2 miejsce w kategorii język hiszpański – Katarzyna Leszczyńska  kl. 3PPA

3 miejsce w kategorii język hiszpański – Gabriel Krynicz  kl 4inf

Nasi uczniowie zaprezentowali wiersz/piosenkę  oraz 20-30 wierszy prozy w języku hiszpańskim lub angielskim. Jury najbardziej spodobała się interpretacja wiersza Victora Duarte „Amor” oraz fragment prozy Isabel Allende – chilijskiej pisarki nurtu realizmu magicznego, a także piękne i bardzo osobiste uzasadnienie wyboru utworów.

Wszystkim uczestnikom i opiekunom (j.angielski – p. Anna Kowalczyk, j.hiszpański – Eliza Olejarczyk-Baran) serdecznie dziękujemy i gratulujemy