Nasi uczniowie najlepsi !!!

Powiatowe eliminacje „Turnieju Wiedzy Pożarniczej”

W dniu12 marca 2019 roku w budynku Komendy Powiatowej PSP w Mińsku Mazowieckim odbyły się eliminacje powiatowe do 42 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. Głównym organizatorem konkursu był Oddział Powiatowy Związku OSP RP w Mińsku Mazowieckim przy współudziale Komendy Powiatowej PSP w Mińsku Mazowieckim.

W turnieju uczestniczyło w trzech grupach wiekowych: 71 uczniów z terenu powiatu mińskiego. Naszą szkołę reprezentowało 2 uczniów: Adrian Pawłowski – Liceum                  i Arkadiusz Suda -Technikum.

Turniej ma na celu popularyzację wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Na podstawie regulaminu jury eliminacji powiatowych po dokonaniu oceny prac pisemnych i przeprowadzonej ustnej dogrywce kolejność zajętych pierwszych trzech miejsc przedstawia się następująco:

W III grupie wiekowej (szkoły ponadgimnazjalne) pierwsze i drugie miejsce zajęli nasi uczniowie przygotowani przez Panią Grażynę Kowalewską.

1 miejsce - Arkadiusz Suda  uczeń klasy II Technikum w Zespole Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego Mińsku Mazowieckim

2 miejsce Adrian  Pawłowski uczeń klasy III W Liceum w Zespole Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego Mińsku Mazowieckim

3 miejsce uczennica klasy pożarniczej z Zespołu Szkół im. M.Curie -Skłodowskiej

Arek Suda  uzyskał kwalifikacje do eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Gratulujemy laureatom, a naszemu zwycięzcy Arkadiuszowi  Sudzie  życzymy powodzenia na eliminacjach wojewódzkich.