Zespół Szkół nr 1
im. Kazimierza Wielkiego
w Mińsku Mazowieckim


 

 

 

 

FORUM WENTYLACJA - SALON KLIMATYZACJA

5 marzec to po raz kolejny święto dla branży chłodnictwa, wentylacji i klimatyzacji. Tego dnia w Warszawie odbyła się 17 edycja FORUM WENTYLACJA - SALON KLIMATYZACJA

Jest to największe spotkania specjalistów branży wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i chłodniczej. Targom towarzyszyły dwudniowe seminaria, a odwiedzający targi mogli wziąć udział w pokazach i konkursach w Strefie Instalatora, a także zagłosować na nowość targów w Konkursie Najciekawszy Produkt.

Uczniowie klasy II, III i IV technik chłodnictwa i klimatyzacji wzięli udział w tym największym wydarzeniu branżowym.

Była to dla nich możliwość zapoznania się z technologiami stosowanymi w wentylacji, klimatyzacji oraz chłodnictwie. Zaprezentowane na wystawie rozwiązania technologiczne i materiałowe pozwoliły młodzieży pogłębić wiadomości i umiejętności z zakresu przyszłego zawodu jakiego uczą się w szkole. Uczniowie żywo zainteresowani praktycznym podejściem do wykonywania ćwiczeń chętnie w nich brali udział m.in. w lutowaniu termiczny, mieli możliwość wykonania złącza zapracowywanego instalacji miedzianej.

Uczniowie uczestniczyli z dużym zainteresowaniem w wykładzie dotyczącym zastosowania miedzi w instalacjach chłodniczych i klimatyzacyjnych. Wykład prowadzili przedstawiciele Europejskiego Instytutu Miedzi.

Na terenie wystawy PROZON zorganizował mini laboratorium gdzie mieliśmy możliwość rozpoznawania postępującego procesu degradacji oleju sprężarkowego. Mogliśmy się przekonać dlaczego należy wzorcować urządzenie służące do wykonywania wszelkich pomiarów. W mini laboratorium prezentowano również jak należy kontrolować czynnik chłodniczy w procesie regeneracji.

Nad sprawnym przebiegiem wyjazdu czuwali Adam Trześkowski i Zbigniew Daśko .

Copyright by Zespół Szkół Nr 1 Mińsk Mazowiecki - 2011. | Polityka prywatności | Powered by animativ

Inspektor Ochrony Danych Osobowych:

iod@zs1mm.edu.pl

KARDA KIEROWNICZA

Dyrektor - Małgorzata Beczek
Wicedyrektor - Elżbieta Parol
Wicedyrektor - Paweł Domagała
Wicedyrektor - Wojciech Jackowski
Kierownik internatu - Jolanta Binkowska

KONTAKT
Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego

ul. Budowlana 4
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel: 25 758 25 64
fax: 25 758 36 17