uroczyste otwarcie dwóch nowoczesnych sal informatycznych

28 lutego 2019 w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie dwóch nowoczesnych sal informatycznych.

Pierwsza z nich – sala 214 -  wyposażona w  15 zestawów komputerowych najnowszej generacji, drukarki oraz skanery została zaadoptowana do nauczania przedmiotu Urządzenia techniki komputerowej. Opiekunem pracowni został pan Stanisław Marek. Druga – sala 212 – powstała w celu rozwijania zainteresowań informatyczno – elektronicznych  naszych uczniów. Będą się w niej odbywały dodatkowe zajęcia pozalekcyjne, a nauczyciele przedmiotów informatycznych wykorzystają ją do prowadzenia zajęć ponadprogramowych w małych 6 – 10 osobowych grupach.  Pracownia została wyposażona w drukarkę 3d, która posłuży do nauki projektowania 3d i elektroniki, w tym między innymi nauki protokołów przemysłowych Zakupiona została również spawarka światłowodów, komputery Apple i Raspberry Pi, które pozwolą uczniom poznać najpopularniejsze systemy operacyjne. Zestawy elektroniki i czujników pozwolą na budowanie rozwiązań inteligentnego domu. Opiekunem pracowni został pan Kamil Koseski.Koszt inwestycji obejmujący generalny remont sal i zakup sprzętu wyniósł łącznie około 185 tysięcy złotych.