Uczniowie BS I st. w ZS nr1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim odnieśli sukces w eliminacjach okręgowych XLVIII edycji Turnieju Budowlanego Złota Kielnia

W dniu 12 stycznia 2019r. w CKZiU w Mińsku Mazowieckim odbyły się eliminacje okręgowe XLVIII edycji Turnieju Budowlanego ,,Złota Kielnia”. Udział w eliminacjach okręgowych zakończył się wielkim SUKCESEM dla MATEUSZA DUDKA, który zakwalifikował się do finału konkursu XLVIII edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” . Mateusz zdobył 50 punktów zajmując  trzecie miejsce (na sześć miejsc w finale). Ten wynik zapewnił mu zaliczenie egzaminu zawodowego teoretycznego na 100% oraz możliwość otrzymania atrakcyjnych nagród dla finalisty.

W turnieju wzięli udział uczniowie Branżowej Szkoły I st. w Zespole Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim.

Do konkursu przystąpili:

W zawodzie  monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie,  w zakresie kwalifikacji:

B.6. Wykonywanie robót malarskich i tapeciarskich -  uczeń klasy IIIt – MATEUSZ DUDEK

B.5. Wykonywanie suchej zabudowy  - uczniowie klasy IIt  -  BARTOSZ FORYŚ i DANIEL KACZMARCZYK.

W zawodzie  monter instalacji i urządzeń sanitarnych w zakresie kwalifikacji:

B.09.  Wykonywanie robót związanych z montażem i remontem instalacji  sanitarnych -  uczniowie klasy IIImŁUKASZ SŁODOWNIK  i ADAM ZALEWSKI

Celem turnieju jest podnoszenie poziomu wiedzy budowlanej i doskonalenie umiejętności praktycznych w zawodzie.  Uczniowie rozwiązywali test  z wiedzy zawodowej i wykonywali zadanie praktyczne.

Pozostali uczniowie reprezentujący naszą szkołę w zestawieniu ogólnopolskim wypadli bardzo dobrze zajmując lokaty:

Łukasz Słodownik – 47 punktów, 4 lokata (2 punktów zabrakło, aby mógł uczestniczyć w finale centralnym)

Foryś Bartosz – 37 punktów,

Daniel Kaczmarczyk – 37 punktów,

Adam Zalewski – 36 punktów,

Eliminacje okręgowe były przeprowadzane pod nadzorem Komitetu Głównego Turnieju Budowlanego Złota Kielnia równocześnie  w sześciu okręgach. Poza Mińskiem Mazowieckim podobne zawody odbywały się w Lublinie, Gliwicach, Poznaniu, Toruniu i Kędzierzynie Koźlu. W całej Polsce do eliminacji okręgowych przystąpiło 392 uczniów z 87 szkół.

Finał centralny XLVIII edycji Turnieju Budowlanego „ Złota Kielnia” odbędzie się w dniach 13-14-15 lutego 2019r. w Poznaniu, podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA .