Zespół Szkół nr 1
im. Kazimierza Wielkiego
w Mińsku Mazowieckim


 

 

 

 

Obudź się. Możesz więcej

 

Dnia 28 listopada 2018 r. w naszej szkole gościliśmy Ojca Łukasza Buksę, franciszkanina, autora tekstów, wokalistę, instruktora snowbordu, a także autora programu profilaktycznego "Obudź się. Możesz Więcej". Aula Zespołu zmieściła (w dwóch turach) prawie wszystkich uczniów naszej szkoły. Ojciec Łukasz znalazł uniwersalny sposób porozumiewania się z młodzieżą - śpiew! 

 

 Z pasji, zaangażowania, autentycznej troski o młodzież zrodził się energetyczny przekaz, który poruszył młodzież. Ojciec nie unikał trudnych tematów, przestrzegał przed zagrożeniami, demaskował łatwe przyjemności, które nie prowadzą do szczęścia. Problemy ryzykownych zachowań związanych z sięganiem po alkohol, dopalacze, traceniem czasu, poddaniem się sterowaniu przez multimedia, obojętnością na problemy innych - znalazły odbicie w prawdziwych historiach, które wybrzmiały w piosenkach. 
   "Zdejmij maskę ze swej twarzy, a zobaczysz co się zdarzy" - śpiewał Ojciec Łukasz zachęcając do szczerości, otwartości, życia w prawdzie. Po co? Żeby, dokonać właściwych wyborów, pięknie przeżyć swoją młodość, wygrać życie. "Życie tylko jedno masz" - zaczynał ojciec, "musisz o nie dbać" - gromko odśpiewywała sala.       Droga do zmiany to odkrycie własnych talentów. Obudź się, poznaj siebie, odkryj, co lubisz robić. Wśród zebranych znaleźli się tacy odważni, którzy podzielili się swoimi pasjami. Było warto. Zebrali ogromne brawa udowadniając, że: "Scena nie potrzebuje dublerów, lecz autentycznych bohaterów".
Copyright by Zespół Szkół Nr 1 Mińsk Mazowiecki - 2011. | Polityka prywatności | Powered by animativ

Inspektor Ochrony Danych Osobowych:

iod@zs1mm.edu.pl

KARDA KIEROWNICZA

Dyrektor - Małgorzata Beczek
Wicedyrektor - Elżbieta Parol
Wicedyrektor - Paweł Domagała
Wicedyrektor - Wojciech Jackowski
Kierownik internatu - Jolanta Binkowska

KONTAKT
Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego

ul. Budowlana 4
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel: 25 758 25 64
fax: 25 758 36 17