Uczeń II klasy Technikum Informatycznego w naszej szkole Piotr Gniado wraz ze swoim tatą zbudowali stację meteorologiczną. Piotr napisał oprogramowanie do stacji, zaprojektował uchwyty i obudowy, a tata wspierał go technicznie. Realizacja projektu zajęła około półtora roku.

Stacja mierzy kierunek i prędkość wiatru (średnia, chwilowa i porywy), temperaturę, temperaturę odczuwalna, wilgotność, punkt rosy, ciśnienie, indeks UV, intensywność światła, ilość opadów, występowanie opadów lub rosy, zanieczyszczenie powietrza dla cząstek PM1, PM2,5 i PM10, detektor burzowy wykrywający wyładowania występujące w chmurach, wyładowania do ziemi i określający odległość od frontu burzowego.

Pomiary, jakie podaje stacja pogodowa znajdująca się w okolicy przejazdu kolejowego przy ulicy Siennickiej można śledzić na stronie http://www.stacjameteommz.pl.