CYBER BEZPIECZNA SZKOŁA

Nawiązujac do akcja European Cyber Security Month (ogólnoeuropejska kampania organizowana przez ENISA z inicjatywy Komisji Europejskiej) w dniach 12 - 19.11 w naszej szkole odbędzie się tydzień bezpieczeństwa.

W ramach zajęć odbędą się lekcje związane z bezpieczeństwem, a uczniowie z technikum informatycznego wezmą udział w kursach na platformie CISCO oraz konkursie KNOCKOUT RANSOMWARE WITH CISCO!

We wszystkich krajach członkowskich organizowane są wydarzenia, które mają popularyzować wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci oraz nowoczesnych technologii.

CYBER BEZPIECZNA SZKOŁA

Ransomware to złośliwe oprogramowanie, które szyfruje informacje na pojedynczych urządzeniach, a nawet w całej sieci. Blokada jest zdejmowana dopiero wówczas, gdy użytkownik zapłaci okup za odzyskanie plików. Czasami, nawet jeśli okup zostanie zapłacony, pliki nie są odszyfrowywane. Ransomware szybko stało się jednym z najbardziej dochodowych typów złośliwego oprogramowania. Cyberprzestępcy zarabiają miliardy dolarów rocznie, a skala zagrożenia gwałtownie rośnie.

A czy Ty jesteś przygotowany na atak?

Zapraszamy do udziału w dwóch kursach internetowych:

Uczniowie z klas, które nie mają konta na platformie Cisco, a chcą wziąć udział w kursach proszone są o kontakt z p. Pawłem Domgałą lub p. Mirosławem Paja.

UCZESTNICZYMY