Zespół Szkół nr 1
im. Kazimierza Wielkiego
w Mińsku Mazowieckim


 

 

 

 

CYBER BEZPIECZNA SZKOŁA

Nawiązujac do akcja European Cyber Security Month (ogólnoeuropejska kampania organizowana przez ENISA z inicjatywy Komisji Europejskiej) w dniach 12 - 19.11 w naszej szkole odbędzie się tydzień bezpieczeństwa. 

W ramach zajęć odbędą się lekcje związane z bezpieczeństwem, a uczniowie z technikum informatycznego wezmą udział w kursach na platformie CISCO oraz konkursie KNOCKOUT RANSOMWARE WITH CISCO!

We wszystkich krajach członkowskich organizowane są wydarzenia, które mają popularyzować wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci oraz nowoczesnych technologii. 

CYBER BEZPIECZNA SZKOŁA

Ransomware to złośliwe oprogramowanie, które szyfruje informacje na pojedynczych urządzeniach, a nawet w całej sieci. Blokada jest zdejmowana dopiero wówczas, gdy użytkownik zapłaci okup za odzyskanie plików. Czasami, nawet jeśli okup zostanie zapłacony, pliki nie są odszyfrowywane. Ransomware szybko stało się jednym z najbardziej dochodowych typów złośliwego oprogramowania. Cyberprzestępcy zarabiają miliardy dolarów rocznie, a skala zagrożenia gwałtownie rośnie.

A czy Ty jesteś przygotowany na atak?

Zapraszamy do udziału w dwóch kursach internetowych:

Uczniowie z klas, które nie mają konta na platformie Cisco, a chcą wziąć udział w kursach proszone są o kontakt z p. Pawłem Domgałą lub p. Mirosławem Paja.

Copyright by Zespół Szkół Nr 1 Mińsk Mazowiecki - 2011. | Polityka prywatności | Powered by animativ

Inspektor Ochrony Danych Osobowych:

iod@zs1mm.edu.pl

KARDA KIEROWNICZA

Dyrektor - Małgorzata Beczek
Wicedyrektor - Elżbieta Parol
Wicedyrektor - Paweł Domagała
Wicedyrektor - Wojciech Jackowski
Kierownik internatu - Jolanta Binkowska

KONTAKT
Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego

ul. Budowlana 4
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel: 25 758 25 64
fax: 25 758 25 64