Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych

27 września 2018 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych chłopców i dziewcząt na obiekcie MOSiR przy ulicy Sportowej.

Chłopcy rywalizowali na dystansie 1500m i 3000m. Naszą szkołę reprezentowało 32 osoby.  Na dystansie 1500m Bartnicki Adrian – I m, Tomczak Grzegorz - V m, Sikorski Jakub – VI m oraz Bieńkowski Jakub - VII m. Na dystansie 3000m Mrozik Bartłomiej - V m. Wyżej wymienieni uczniowie awansowali   do współzawodnictwa na szczeblu regionalnym.

Wśród dziewcząt zakwalifikowały się cztery uczennice uzyskując miejsca w pierwszej ósemce. Na dystansie 1000m dziewczęta zajęły miejsca: Kozioł Justyna –IVm, Rokita Martyna –VI m, Jaworowska Aleksandra –VIIIm. Na dystansie 2000m Zwierz Natalia – IVm.

9 października odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe w których drużyna dziewcząt zajęła I miejsce w składzie: Kozioł Justyna, Rokita Martyna, Jaworowska Aleksandra, Zwierz Natalia, Wójcik Wiktoria, Rudzka Weronika, Zwierz Natalia, Jackowicz Lena, Mielcarz Angelika, Jaroń Aleksandra i Rosa Joanna.

Drużyna chłopców zajęła II miejsce w składzie: Bartnicki Adrian, Tomczak Grzegorz, Sikorski Jakub, Bieńkowski Jakub, Mrozik Bartłomiej, Gajc Bartłomiej, Balast Kristian, Kuźmicz Jakub, Murawski Mateusz, Jasiński Adrian.

Obie drużyny zakwalifikowały się na Mistrzostwa Regionu. Opiekunami reprezentacji ZS nr1 byli nauczyciele wychowania fizycznego: Bożena Niemyjska, Katarzyna Żywicka, Robert Stelmach.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia na regionie.