Dzień zdrowia

5 czerwca po raz kolejny w naszej szkole został zorganizowany “Dzień zdrowia” mający na celu  podnoszenie świadomości społecznej o problemie nagłego zatrzymania krążenia (NZK) . Celem inicjatywy było powszechne nauczanie młodzieży udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe i niespodziewane NZK. Gość Pani Magdalena Mudant – ratownik medyczny uczyła przeprowadzania resuscytacji krążeniowo-oddechowej u dzieci i dorosłych, udzielania pierwszej pomocy osobom z NZK z użyciem automatycznych defibrylatorów zewnętrznych (AED) włącznie. Akcji towarzyszyła pogadanka, badanie ciśnienia, badanie cukru we krwi oraz rozdawanie ulotek.

Organizatorem akcji byli nauczyciele: Eliza Kochanek, Grażyna Kowalewska i Anna Ościłowska.

UCZESTNICZYMY