Centralne obchody święta Żandarmerii Wojskowej

W dniu 13.06.2018r. w Oddziale Specjalnym Żandarmerii Wojskowej odbyły się centralne obchody święta Żandarmerii Wojskowej.Gospodarzem uroczystości był Komendant Główny ŻW gen.bryg. Tomasz Połuch.  Uroczystość miała bardzo podniosły charakter , a jej wagę podkreślała obecność zwierzchnika sił zbrojnych, Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka.W tej uroczystości wzięli również udział uczniowie klas wojskowych z naszej szkoły.Udział uczniów był efektem docenienia ich wielomiesięcznej pracy w ramach przysposobienia wojskowego oraz zajęć przeprowadzonych w Oddziale Specjalnym ŻW.

Kulminacyjnym punktem przygotowań do tych uroczystości było szlifowanie umiejętności z musztry w tygodniu poprzedzającym imprezę.Ciężka praca i litry potu wylane w czasie przygotowań przyniosły owoce w postaci wzorowego przemarszu podczas defilady przed Głową Państwa oraz uznanie w oczach żołnierzy zawodowych obecnych na uroczystościach.Zwieńczeniem udziału w obchodach święta Żandarmerii Wojskowej było wspólne zdjęcie z Prezydentem A.Dudą oraz ministrem MON, Mariuszem Błaszczakiem.

UCZESTNICZYMY