Klasa IIW, pod przewodnictwem pani Ewy Drużbalskiej-Kopka, została włączona w międzynarodowy projekt ,,In sight in mind".

Od września 2017 roku uczniowie realizują cele, jakimi są zapobieganie radykalizacji i promowanie tolerancji wśród młodych ludzi. Organizatorzy pragną, aby projekt pogłębił znaczenie włączenia społecznego w dzisiejszych zróżnicowanych społeczeństwach, z naciskiem na wspólne wartości Unii Europejskiej. Uczniowie uczą się postawy poszanowania innych, którzy mają odmienne poglądy religijne, kulturowe i etniczne. Do projektu przystąpiły również szkoły z Turcji, Grecji, Norwegii, Włoch oraz Rumunii.

,,Podczas zajęć, jak i poza nimi, toczymy dyskusje na temat tolerancji, odmiennych religii i poglądów, uczymy się o kulturze innych krajów, sprawdzamy swoją wiedzę na ten temat i dążymy do tego, aby zapobiec etykietowaniu ludzi w naszym środowisku. Przeprowadziliśmy wywiad pośród nauczycieli pytając, co sądzą o radykalizacji i czy uważają, że ma to wpływ na nasze życie. Do naszych działań należą również dzieła artystyczne takie jak wiersze lub piosenki na temat tolerancji. Będąc w projekcie nasza świadomość czym jest radykalizacja znacznie wzrosła i przełożyła się na codzienne życie. Jeśli masz w sobie chociaż odrobinę ciekawości, zachęcamy do zapoznania się z tematem."