Zespół Szkół nr 1
im. Kazimierza Wielkiego
w Mińsku Mazowieckim


 

 

 

 

Klasa IIW, pod przewodnictwem pani Ewy Drużbalskiej-Kopka, została włączona w międzynarodowy projekt ,,In sight in mind".

Od września 2017 roku uczniowie realizują cele, jakimi są zapobieganie radykalizacji i promowanie tolerancji wśród młodych ludzi. Organizatorzy pragną, aby projekt pogłębił znaczenie włączenia społecznego w dzisiejszych zróżnicowanych społeczeństwach, z naciskiem na wspólne wartości Unii Europejskiej. Uczniowie uczą się postawy poszanowania innych, którzy mają odmienne poglądy religijne, kulturowe i etniczne. Do projektu przystąpiły również szkoły z Turcji, Grecji, Norwegii, Włoch oraz Rumunii.

,,Podczas zajęć, jak i poza nimi, toczymy dyskusje na temat tolerancji, odmiennych religii i poglądów, uczymy się o kulturze innych krajów, sprawdzamy swoją wiedzę na ten temat i dążymy do tego, aby zapobiec etykietowaniu ludzi w naszym środowisku. Przeprowadziliśmy wywiad pośród nauczycieli pytając, co sądzą o radykalizacji i czy uważają, że ma to wpływ na nasze życie. Do naszych działań należą również dzieła artystyczne takie jak wiersze lub piosenki na temat tolerancji. Będąc w projekcie nasza świadomość czym jest radykalizacja znacznie wzrosła i przełożyła się na codzienne życie. Jeśli masz w sobie chociaż odrobinę ciekawości, zachęcamy do zapoznania się z tematem."

Copyright by Zespół Szkół Nr 1 Mińsk Mazowiecki - 2011. | Polityka prywatności | Powered by animativ

Inspektor Ochrony Danych Osobowych:

iod@zs1mm.edu.pl

KARDA KIEROWNICZA

Dyrektor - Małgorzata Beczek
Wicedyrektor - Elżbieta Parol
Wicedyrektor - Paweł Domagała
Wicedyrektor - Wojciech Jackowski
Kierownik internatu - Jolanta Binkowska

KONTAKT
Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego

ul. Budowlana 4
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel: 25 758 25 64
fax: 25 758 36 17