Zespół Szkół nr 1
im. Kazimierza Wielkiego
w Mińsku Mazowieckim


 

 

 

 

Technik przemysłu mody

Gimnazjalisto! Jesteś osobą twórczą, kreatywną, interesujesz się modą? Lubisz oryginalnie się ubierać, projektować własną odzież, a może piszesz modowego bloga? Ten kierunek jest właśnie dla Ciebie! Masz niepowtarzalną szansę spełniać swoje marzenia i rozwijać talenty w Zespole Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego. Szkoła w roku szkolnym 2018/2019 - oferuje Absolwentom Gimnazjum naukę w nowym, ciekawym zawodzie: Technik Przemysłu Mody. 

 

         Technikum Przemysłu Mody to kierunek dla osób chcących realizować swoje pasje twórcze w dziedzinie projektowania mody i kreowania stylu. Uczniowie będą mieli zajęcia w dobrze wyposażonej pracowni. W trakcie zajęć z przedmiotów zawodowych przejdą drogę od pomysłu, poprzez wykonanie rysunku, dobór materiałów, dodatków, aż do wykonania kreacji na zajęciach praktycznych. Przedmioty rozszerzone w tej klasie to język angielski i chemia. Kierunek Technik Przemysłu Mody umożliwia zdobycie dwóch kwalifikacji:

  • AU.14 Projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych,
  • AU.42 Organizacja procesów wytwarzania wyrobów odzieżowych.

Technik Przemysłu Mody projektuje odzież dla różnych grup wiekowych i na różne okazje, projektuje stroje dla figur nietypowych, modeluje formy zgodnie z rysunkiem plastycznym i żurnalowym, korzysta z programu komputerowego, który pozwoli zrealizować wszystkie projekty, uszyje samodzielnie każdą wymarzoną kreację. Potrafi również odpowiednio zareklamować i sprzedać swoje wyroby. Technik Przemysłu Mody zajmuje się nie tylko strojami, może wykonywać tekstylne materiały wykończeniowe, przygotowywać wystrój i aranżację wnętrz, scenografię sesji fotograficznych mody.  Niezwykłą przygodą jest pokazanie swoich dzieł w czasie pokazów mody oraz konkursów dla młodych projektantów. Można spróbować i poczuć na czym polega praca modelki, fotografa mody. 

 

        Drogi Gimnazjalisto! Czy wiesz, że pasja, kreatywność, warsztat, uczyniły wielkimi projektantami mody takie sławy jak: Coco Chanel, Yves Saint-Laurent, Gosia Baczyńska, Maciej Zień?… Lista znanych nazwisk jest długa, a może jest na niej miejsce także na Twoje? Kto wie? Zacznij swoją karierę w naszej szkole! Nie zwlekaj, przyjdź do nas i realizuj swoje marzenia! Zapraszamy! 

Copyright by Zespół Szkół Nr 1 Mińsk Mazowiecki 2010-2015. | Polityka prywatności | Powered by animativ

Inspektor Ochrony Danych Osobowych:

iod@zs1mm.edu.pl

KARDA KIEROWNICZA

Dyrektor - Małgorzata Beczek
Wicedyrektor - Elżbieta Parol
Wicedyrektor - Paweł Domagała
Wicedyrektor - Wojciech Jackowski
Kierownik internatu - Jolanta Binkowska

KONTAKT
Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego

ul. Budowlana 4
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel: 25 758 25 64
fax: 25 758 25 64