Technik budowy dróg

Nauka w zawodzie technik budowy dróg trwa 4 lata. Poza przedmiotami ogólnokształcącymi, przygotowującymi do matury, w programie jest również szereg przedmiotów zawodowych.

W trakcie czteroletniego okresu kształcenia uczniowie będą zdawać egzaminy z kwalifikacji,

BD.01. Eksploatacja maszyn i urządzeń do robót ziemnych i drogowych,

BD.25. Organizacja robót związanych z budową i utrzymaniem dróg i obiektów inżynierskich oraz sporządzanie kosztorysów

a pozytywny wynik pozwoli na zdobycie tytułu – TECHNIKA BUDOWY DRÓG

Przedmioty nauczania na poziomie rozszerzonym matematyka i fizyka

Szkoła kształcąca w zawodzie technik budowy dróg przygotowuje do wykonywania następujących zadań zawodowych:

• organizowania  i  prowadzenia  robót ziemnych  związanych  z  budową  dróg  i  obiektów inżynierskich;
  • organizowania i koordynowania robót związanych z budową i utrzymaniem dróg oraz obiektów inżynierskich;
  • prowadzenia  bieżących  i    okresowych  przeglądów  technicznych  dróg  i  obiektów inżynierskich;
  • wykonywania prac związanych z budową i utrzymaniem dróg i obiektów inżynierskich;
  • sporządzania kosztorysów robót drogowych

Praktyki zawodowe odbywają się w przedsiębiorstwach z którymi szkoła ma podpisane umowy o współpracy. Szkoła  zapewnia wszystkim uczniom praktyki. Odbywają się one w bardzo komfortowych warunkach, które pozwalają na przyswojenie wielu umiejętności zawodowych. Uczniowie realizują zajęcia praktyczne w Przedsiębiorstwie Budowy dróg i Mostów  przez jeden dzień w tygodniu przez cały rok. W zakładach z którymi współpracuje szkoła istnieje możliwość zdobycia zatrudnienia po skończeniu nauki.

Lista współpracujących ze szkoła podmiotów realizujących kształcenia praktyczne.

-        Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów

-        Zarząd Dróg Powiatowych,

-        Zarząd Dróg Miejskich,

-        Przedsiębiorstwo Budownictwa Lądowego "Mazowieckie Mosty"

-        Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

Kontynuacja nauki w zakresie budowy dróg

• Politechnika Lubelska,
  • Politechnika Poznańska,
  • Politechnika Śląska,
  • Politechnika Świętokrzyska,
  • Politechnika Warszawska,
  • Politechnika Wrocławska,
  • Wojskowa Akademia Techniczna
  • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny.
Copyright by Zespół Szkół Nr 1 Mińsk Mazowiecki 2010-2015. | Polityka prywatności | Powered by animativ