Zbuduj przyszłość

19 marca uczniowie z kl I BUD z Zespołu Szkół nr 1 im.Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim gościli w Przedszkolu Miejskim nr. 5 "Tęczowa Dolina" . Do przedszkola zawitali: Bartosz Wielmowiec, Witowski Przemysław, Perzanowski Dawid, Pawłowski Oskar, Owczarz Monika, oraz Chutkowski Patryk wraz z panią Emilią Mejszutowicz.

W ramach projektu edukacyjnego "Zbuduj przyszłość" uczniowie  zaprezentowali i wspólnie z przedszkolakami składali wykonane przez klasę konstrukcje: podwieszane mosty, wiatraki (turbinowy i amerykański), drewniany dom oraz miniaturę diabelksiego młyna.
Starsi "koledzy", przybliżyli przedszkolakom wiedzę o konstrukcjach budowlanych, materiałach z jakich się składają, możliwości ich budowy i sposobie działania. Spotkanie rozbudziło w przedszkolakach ciekawość i pomysłowość.