KTO RATUJE JEDNO ŻYCIE - RATUJE CAŁY ŚWIAT

23 marca w naszej szkole gościła  pani Lilla Małgorzata Kłos, pedagog, historyk, regionalista.  W spotkaniu uczestniczyły klasy II PPA i II PPB

Pani Lilla Kłos opowiedziała młodzieży o Apolonii Chmielewskiej, mieszkance Mińska Mazowieckiego. W czasie drugiej wojny światowej uratowała od zagłady dwoje żydowskich dzieci, siostry Barbarę i Danutę  Berger. Po śmierci Apolonii siostry Berger rozpoczęły w Yad Vashem procedurę przyznania jej tytułu Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata. Tytuł przyznano 14 grudnia 1981 roku. Rok później w Alei Sprawiedliwych Barbara posadziła drzewo upamiętniające Apolonię Chmielewską.