Międzynarodowa wystawa techniki wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i chłodniczej

Uczniowie klasy I, II i III technik chłodnictwa i klimatyzacji wzięli udział w największym wydarzeniu branżowym w kraju – MIĘDZYNARODOWEJ WYSTAWIE TECHNIKI WENTYLACYJNEJ, KLIMATYZACYJNEJ I CHŁODNICZEJ - FORUM WENTYLACJI, SALON KLIMATYZACJI.

Międzynarodowa wystawa techniki wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i chłodniczej, która odbyła się 27-28 luty w Warszawie - to największe spotkanie specjalistów branży, a dla uczniów było to możliwością zapoznania się z technologiami stosowanymi w wentylacji, klimatyzacji oraz chłodnictwie. Zaprezentowane na wystawie rozwiązania technologiczne i materiałowe pozwoliły młodzieży pogłębić wiadomości i umiejętności z zakresu przyszłego zawodu jakiego uczą się w szkole. Uczniowie żywo zainteresowani praktycznym podejściem do wykonywania ćwiczeń chętnie w nich brali udział m.in. w lutowaniu termicznym oraz montażu rozdzielaczowej instalacji wentylacji nawiewno-wywiewnej. Odwiedzający mogli wziąć udział w pokazach i konkursach w Strefie Instalatora. W Arenie Technologii można było zobaczyć przegląd klimatyzatorów split oraz central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła o wydajności do 1000m3/h.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w montażu na czas rozdzielaczowej instalacji wentylacji nawiewno-wywiewnej, zorganizowanym przez  Vents-group (http://www.vents-group.pl/). Najlepszy czas 3 minuty 41 sekund osiągnęła drużyna w składzie Karol Roguski z klasy III tkl, Franciszek Kołodziejczyk z klasy II tkl oraz Jakub Gromadowski z I tkl. Uczniowie z sam udział otrzymali wielofunkcyjny wkrętak z bitami.

Organizatorem wyjazdu była Pan Adam Trześkowski oraz Pan Jakub Rola.